Web Tasarım Öğrenmek İçin Nereden Başlamak Gerekir?

web tasarım öğrenmek

Teknolojinin gelişmesiyle birçok kişi web tasarım öğrenmek yolunda adım atmak istiyorlar. Ancak öğrenmek isteyenlerin birçoğu web tasarım işlemini öğrenmenin nereden başlayacağı konusunda pek de bir bilgiye sahip değildir. Bu yazımızda sizlere web tasarım öğrenmeye nereden başlamak gerektiği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Öncelikle görsel web tasarım mı yoksa teknik web tasarım mı yapacağınıza karar vermemiz lazımdır.

Görsel web tasarım bilindiği gibi Bu konuyla alakalı programlar kullanılarak yapılan işleme denmektedir. Bu web tasarım türünü yaparken herhangi bir kodlama bilmeye gerek duyulmuyor. Görsel web tasarım tamamen hayal gücü ile oluşturulan bir web tasarım çeşididir. Hayal gücünüzü çok iyi kullanıyorsanız bu web tasarım tam size göredir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta hayal gücünüzü kullanılan program ile eşzamanlı şekilde yapmaktır. Hayal gücünüz ne kadar iyi seviyede olursa olsun program hakkında bilgi sahibi değilseniz bu işlemini başarmak mümkün olmayabilir. Yani Öncelikle bu programı nasıl kullanılır hakkında bilgi sahibi olması lazımdır.

Tekniksel web tasarım yapmak istiyorsanız Öncelikle görsel web tasarım yapmanız ya da hazır şekilde olmanız gerekir. Tekniksel web tasarım dediğimiz durum görsel web tasarım ile oluşturulan ürünleri kodlama yapılarak sunulmasıdır. Yani bu aşamada kodlama dilini çok iyi bilmeniz gerekir.

Web Tasarım Modasını Takip Edin

Bilindiği gibi günümüzde birçok şeyi modası kullanıyor. Web tasarım işleminde iyi modasına olması gayet normaldir. Web tasarım öğrenmeye başlamadan önce o zaman ki web tasarım odasına bu yaz stilleri tasarımlar ne inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Hayal gücünüz ile o zaman ki modayı harmanlayarak ortaya planlı ve kaliteli bir web tasarım örneği çıkarabilirsiniz. Eğer Aklınızda bir fikir oluştuysa ikinci aşamaya geçmek için herhangi bir neden ortada bulunmuyor.

İkinci aşamada ise daha önce de bahsettiğimiz gibi görsel web tasarım çeşidini öğrenmek gerekir. Bunun için kullanılan Photoshop programını çok iyi öğrenmek lazımdır. Ancak programı ne kadar iyi bilirseniz de hayal gücünüz olmadığı sürece çok da iyi tasarımlar ortaya koymak mümkün olmayacaktır.

Son aşamada ise oluşturduğumuz bu tasarımları kodlayarak ortaya mükemmel bir iş çıkarmış olacaksınız. Yani genel olarak söylemek gerekirse ilk olarak fikir sahibi olmak daha sonra bunları görsel olarak çizmek ve en sonda kodlama yapmak gerekir.

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!