Web Tasarımında Az Bilinen Gerçekler

Web Tasarımında Az Bilinen Gerçekler

Günümüzde her gün binlerce web sitesi oluşturulmaktadır. Bu yoğunluktan dolayı tasarımcılar çok fazla mesai yapıyor desek yanılmış olmayız. Yıllar önce oluşturulmuş web siteleri o dönemin tasarım tekniklerine göre oluşturulduğu için ürün ve içerikleriniz çok büyük ve geniş kitlelere yayabilmeniz ne yazık ki pek mümkün görünmemektedir. Bu eski yöntemler ile vakit kaybetmek yanlıştır. Yazımızda yeni web tasarım konusunda faydalı bilgileri sizinle paylaşacağız.

Flash Modasını Unutmanın Vakti Geldi

Flahs animasyonlar hepimiz tarafından bilinen eğlenceli animasyonlardır. Bu animasyonlar ilk başta web tasarımı yaptırılan firmaya ve müşterilere oldukça ilgi çekici gelebilmektedir. Günümüzde ise bu durumu hiç tahmin edildiği gibi değildir. Günümüzde flash tabanlı web sitelerinin takipçisi hızla azalmaktadır. Bunun en önemli sebeplerinden birisi de flash tabanlı sitelerin içerikleri açılırken geç açılmasıdır. Bu durumu kullanıcıya küçük çaplı krizler yaşatmaktadır. Bu sebeple kullanıcılar flash tabanlı siteler rağbet göstermemektedir. Bu durumu SEO açısından da sitlere oldukça büyük zararlar verebilmektedir.

Hiçbir Şey Göründüğü Gibi Değildir

Sitelerin oluşturulması kusursuz bir şekilde olabilmektedir. Durum sadece bundan ibaret değildir. Sitelerin tasarımı tek başına yeterli olmamaktadır. Sitelerin arama motorlarındaki optimizasyonlarının ne durumda oldukları da oldukça önemlidir. Bu durumda web sitesi oluştururken web tasarımının kusursuz yapmanın yanında arama motorlarının optimizasyonları da oldukça önemlidir. Arama motoru optimizasyonları unutulduğu zaman içeriklerinizin geniş kitlelere ulaşması oldukça zor duruma gelecektir. Sonuç olarak etkili bir web tasarımının yanında arama motorları optimizasyonlarını da unutmamak çok önemlidir.

Görsellerinizi Canlı Tutun

Herhangi bir sitede ziyaretçilere en çok cazip gelen ve ziyaretçileri sitede tutan en önemli içerik şüphesiz görsellerdir. Tabi bu durumda sayfanın her tarafını görselle doldurmakta uygun değildir. Sitenizde yer alan görseller içerikleriniz ile son derce alakalı ve uyumlu olmak zorundadır. İçerikle alakalı olmasının yanında mutlaka optimizasyonlarını tamamlamış olmalısınız. Bütün bu verdiğimiz faydalı bilgiler ile sitenizin değerini yükseltebilir, daha fazla kullanıcıya erişim imkânı bulabilirsiniz. Yazımızda belirttiğimiz bu ince detaylar oldukça önemli detaylar olduğu için mutlaka site oluştururken bunları göz önünde bulundurmalısınız.

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!