Yazılımcılar İçin Mobile Yönelme Rehberi

mobil yazılım
mobil yazılım

Yazılım sektörü günden güne genişlemekte ve önü alınamayacak bir hızda yayılmaktadır. Evrensel bir dil olduğu için ülkesi, dili, öğrenimi ne olursa olsun hatta işi ne olursa olsun herhangi bir kodlama dilini bilen insan aslında aynı dili konuşuyor gibidir. Bu sebepler yazılımın işin içinde olduğu her konu hızla gelişim göstermiştir. Yazılımcılık sadece üniversiteden mezun olunan bir bölüm değil, hobi olarak yapılan bir alan haline gelmiştir.

Yazılımın Farklı Kullanım Alanları

Şöyle bir düşünürsek hayatımızın her alanında yazılımın bize sağladığı kolaylıklardan faydalanıyoruz. Kullandığımız bulaşık makinesinden, bilgisayardan, telefonlara kadar. Bu kadar geniş bir alan içerisinde hangi alana doğru ilerleyeceğimizi de seçmek hobilerimize ve zevklerimize göre değişmektedir. Son yıllarda elimizden düşürmediğimiz mobil cihazlar, yazılım konusunda hem yaratıcılığı hem de daha kolay öğrenmeyi sağlayan rehber yollardan biridir.

Alternatif Para Kazanma Yolları

Piyasaların değişkenlik göstermesi özellikle yazılımcıları freelance olarak çalışmaya itmiştir. Alternatif para kazanmanın en kolay yollarından biri mobil telefonlar için uygulama yazmaktır. Gerek IOS, gerek Android olsun tüm yazılımcılar kolaylıkla uygulamalarını yazıp fikirlerini play store’lardan satıla sunabilirler. Böylelikle fikirleri ve emekleri ile ekstradan para kazanabilirler.

Uluslararası Eğitim Olanakları

Şirketler çalışanlarını kendilerine faydalı olabileceklerini düşündükleri eğitimlere göndermek istemektedirler. Mobil dünyası yazılım şirketleri için özellikle eğitimler ile personellerini geliştirebilecekleri bir ortamdır. Eğitimler yurt dışı tabanlı olmakta ve böylelikle gidilen yerlerinde gezip görme ve yeni yerler keşfetme olanağı sunmaktadır. Aynı zamanda bu eğitimlerde farklı kültür ve ülkelerdeki kişiler ile tanışılmakta ve ekstra olarak iş olanakları sağlamaktadır.

Home Office Çalışma

Yazılımcılar mobil geliştirmeler için kendi uygulamalarını yazarken illa bir yerde çalışması gerekmemektedir. Bilgisayarlarının olduğu herhangi bir yerde, home office şeklinde çalışabilmekte bu yüzden de farklı maliyet yaratan şeylerden kaçınabilmektedirler.

Freelance Çalışma

Birçok firma artık şirketlerinin uygulamalarını yaptırmak istemektedirler. bu yüzden bünyelerinde bir yazılımcı çalıştırmak yerine Freelancer olarak çalışan mobil çalışma arkadaşları aramaktadır. Bu olanak ile yazılımcılar hem günlük işlerine devam edebilmekte hem de freelance olarak alternatif iş yapabilmektedir. Yukarıdaki olanaklar mobil piyasasına yönelmeyi cazip kılmaktadır.

You might also like

More Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!