WordPress’te İlgili Yazılar Eklentisi Kurulumu

WordPress'te İlgili Yazılar Eklentisi Kurulumu

WordPress’te ilgili yazılar eklentisi kurulumu ile ziyaretçilerin sitede daha çok zaman geçirmelerini sağlayabilir, SEO çalışmaları için önemli bir avantaj elde edebilirsiniz. İlgili yazılar eklentisi özellikle kategoriler arasında geçişi kolaylaştıran önemli bir katkı sunmaktadır.

WordPress İlgili Yazılar Eklentisi Nasıl Kurulur?

WordPress’te konuyla ilgili olarak benzer yazıları içerik içinde göstermek için öncelikle Inline Related Post eklentisine ihtiyacınız bulunmaktadır. Eklentiyi yüklemek için öncelikle yönetici panelinden eklentiler kısmına giriş yapınız. Buradan Yeni Ekle kısmını seçin. Açılan sayfaya eklentinin adını yazın. Eklenti karşınıza çıkınca Hemen Yükle kısmını seçin ve ardından Etkinleştir kısmını seçin. Artık eklenti kullanıma hazır hale gelmiştir.

Ancak eklentiyi stabil ve işlevsel hale getirmek için belirli ayarlamaların yapılması gerekmektedir. Bunun için yönetim panelinden ayarlar kısmına girin ve buradan Inline Related Post bölümüne tıklayın. Eklentinin çalışması için Active? Kutucuğunu seçin. Ardından şu ayarlamalar yardımı ile kolayca kullanıma hazır hale getirebilirsiniz;

  • Related text or Call-To-Action: bu kısım başlıkların öncesinde yer alacaktır. Okuyun, İlgili Haber, Benzer İçerik gibi başlıklar verebilirsiniz.
  • Related Text Color: Kelime rengini seçebilirsiniz.
  • Box Background Color: yazı kutusunun arkaplan rengini ayarlayabilirsiniz.
  • Hover Box background Color: İmleç üzerine geldiğinde kutunun renginin değişmesini sağlayabilirsiniz.
  • Search similar posts: hangi kategoriden yazıların tavsiye edileceğini seçin.
  • Integrate in “post”: kutunun içeriklerin içinde yer almasını istiyorsanız seçin.

Bu ayarlamalar ile WordPress’te ilgili yazılar eklentisi kurulumu tamamlanmış olacaktır.

Tercih Edilen İlgili Yazılar Eklentileri

Bu eklentiyi yeterli görmezseniz farklı eklentileri de kullanarak gerek sayfa içinde ya da kenar kısımlarında ilgili yazılar oluşturabilirsiniz. Kullanımı kolay ve ücretsiz olan ilgili yazılar eklentileri şu şekildedir;

  • Yet Another Related Posts Plugin (YARPP)
  • Contextual Related Posts
  • Related Posts for WordPress
  • Related Posts by Taxonomy

Bu eklentileri de tercih ederek ilgili yazılar özelliğini sitenize ekleyebilirsiniz. Eklentilerin her birisinin öne çıkan özelliği bulunmaktadır. Örneğin Related Posts by Taxonomy görüntülü konuları öne çıkararak özellikle e – ticaret siteleri için daha kullanışlı bir olanak yaratıyor. WordPress’te ilgili yazılar eklentisi kurulumu hangi eklentiyi tercih ederseniz kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanacaktır.

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!