WordPress’te En Çok Tercih Edilen Eklentiler

wordpresste en cok tercih edilen eklentiler

Daha iyi bir site deneyimi yaşamak için WordPress’te en çok tercih edilen eklentiler büyük önem taşıyorlar. Bu eklentiler sayesinde ziyaretçiler ve kullanıcılar için site deneyimi daha keyifli ve güzel hale gelirken aynı zamanda sitenin işlevselliği de artış gösterecektir.

Yoast SEO

WordPress sitenin arama motorları tarafından tanınması ve iyi yerlere gelmesi için Yoast SEO eklentisi mutlaka kullanılması gereken eklentiler arasında yer alıyor. Arama motorları için optimize edilen içerikleri yayımlamak için yardımcı olan eklenti, yapılan girişlerin arama motorları için uygun olup olmadıklarına bakarak kullanıcılar için en iyi kalitede giriş yapmalarını sağlıyor. Bu sayede içeriklere arama motorlarından gelen ziyaretçilerin sayısı artarken sitenin de değeri artış göstermektedir. Yoast SEO kolay kullanımı ile birlikte herkesin kullanacağı özelliklere sahiptir. Ayrıca XML haritalarını otomatik olarak oluşturması da arama motorlarında öne çıkmak için önemli bir fırsat yaratır.

W3 Total Cache

Belirli bir süreden sonra bazı WordPress sitelerde yavaşlama görülebilir. Bu genelde çok içerik olan sitelerde sayfaların yüklenmesinde görülen yavaşlıktan kaynaklanır. Bu durumda W3 Total Cache kullanmak sitenizin gözle görünür bir şekilde hızlanmasını sağlar. Sitedeki görselleri, sayfaları ve eklenti gibi pek çok elementini önbelleğe alarak her sayfa geçişinde tekrar yüklenmesinin önüne geçer. Böylece sayfalar kullanıcılar için çok daha hızlı ve kısa sürelerde açılmış olur.

WooCommerce

WordPress’te en çok tercih edilen eklentiler arasında WooCommerce e – ticaret yapan siteler için kullanılmaktadır. Kapsamlı yapısı ve kolay kullanımı ile bu eklenti, WordPress sitesini çevrimiçi bir mağazaya dönüştürür ve böylece ürünlerin kolayca satılmasını sağlar. Diğer eklentiler ve uzantılar ile entegre olması, kurulumu ve yönetiminin kolay olması, farklı ödeme yöntemlerini kabul etmesi gibi özellikler ile öne çıkmaktadır.

Contact Form 7

Ziyaretçilerin kolayca eposta göndermelerine olanak sağlayan Contact Form 7 eklentisi, temel bir iletişim formudur. Kullanıcıların tüm mesajlarını, önerilerini ve şikayetlerini sayfa olarak siteye eklenerek tanımlanmış olan eposta adresine göndermeye yardımcı olur. Ayrıca CAPTCHA gibi yöntemler kullanarak spam mesajları da engeller.

WordPress’te en çok tercih edilen eklentiler sitenizi daha kullanışlı ve ayrıcalıklı bir hale getirirler.

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!