WordPress İnternet Sitesini Nasıl Yönetebilirim?

Wordpress Internet Sitesini Nasil Yonetebilirim 2 1

Aslında internet sitesi kurmanın zor olmadığını bir önceki yazımızda değinmiştik. Asıl mesele site kurulduktan ve işlenmeye hazır hale geldikten sonra başlıyor. Ama siz bunu dert etmeyin WordPress işinizi epeyce kolaylaştıracaktır.

WordPress Nasıl Kullanılır? Ana Düzenlemeler Nelerdir?

Kurulum sağlandıktan sonra sizin bütün önemli bilgilerinizi mail olarak tarafınıza ulaştırırlar. Bu şifreler ile birlikte WordPress yönetim sayfanıza ve kurulum yapan şirketin sayfasına şifreleriniz ile birlikte giriş yapabilirsiniz.

1 – Aşağıdaki görsel WordPress giriş sayfasına aittir. Yönetim paneline bu adresten giriş yapacaksınız. Burada giriş yapacağınız bilgiler sizin için çok önemlidir kimse ile paylaşmayınız.

Wordpress İnternet Sitesini Nasıl Yönetebilirim

WordPress’e giriş yaparken bu sayfayı kullanacaksınız. Bu sekmeye erişmek için tarayıcınızın url arama kısmına internet sitenizi alan adını yazın devamına şu yazıyı ekleyin; /wp-admin

2 – WordPress’e giriş yaptıktan sonra tema seçimi önemlidir. Çok göz yormayacak, sitenizin takipçilerinin istediklerini hızlıca bulabileceği bir tema oluşturmak sizin yararınıza olacaktır. Aşağıdaki görselde temaları yüklemek için kullanacağınız ara yüz bulunmaktadır.

Wordpress İnternet Sitesini Nasıl Yönetebilirim

Bu kısım tema ekleme bölümüdür. Yukarıda bulunan yeni ekle kısmına tıkladığınız zaman önüne binlerce çeşit tema gelecektir. Oradan size uygun olan temayı sayfanıza Entegre edebilirsiniz.

3 – Tema ekleme işlemi tamamlandıktan sonra Sayfa isimlerini kendinize göre tasarlayabilirsiniz. Bu bölümde hakkınızda, Gizlik Politikası, Ana Sayfa, İletişim gibi bölümler yer alabilir.

Wordpress İnternet Sitesini Nasıl Yönetebilirim

Fotoğrafta kırmızı ok işareti ile gösterdiğim bölüm sayfa isimlerinizdir.

4 – Sayfa isimlerini aşağıdaki görselden yardım alarak değiştirebilirsiniz. Bundan başka olarak sayfanın içeriğini nasıl isterseniz öyle tasarlayabilirsiniz. Dilediğiniz gibi görsel ekleyebilir ve özgün içerikler paylaşabilirsiniz.

Wordpress İnternet Sitesini Nasıl Yönetebilirim

5 – Görünüm sekmesinde bulunan bileşenleri tıklayarak sayfanızın iç tasarımını iyileştirebilirsiniz. Örneğin sayfa içinde bir arama kutucuğu oluşturabilirsiniz veya her zaman görünmesi gereken bir fotoğraf, yazı gibi ve buna benzer birçok eklemeyi buradan yapabilirsiniz.

Wordpress İnternet Sitesini Nasıl Yönetebilirim

Fotoğrafta görmüş olduğunuz bileşenler sayfasıdır. Google Adsense reklamları için yapmış olduğunuz başvuru onaylanırsa buraya kod ekleyerek reklam yayınlama geliri elde edebilirsiniz.

6 – Şimdi sitemizin tasarımını tamamladıktan sonra yazı ekleme kısmını göreceğiz. Yazı ekleme kısmı web sitenizin içeriğini oluşturur. Burası bilgiyi sunacağınız ve insanlara sunum yapacağınız yerdir.

Wordpress İnternet Sitesini Nasıl Yönetebilirim

Aslında WordPress çok kapsamlı bir yazılımdır. Ancak ben size programın ana halterlerini görsel ve yazılı bir şekilde anlattım. Bu konu ile ilgili sorularınız ve önerileriniz olursa iletişim kısmından tarafıma ulaşabilirsiniz. Umarım sizler için faydalı olmuştur.

 

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!