Wechat Hesabı Nasıl Silinir? Wechat Hesap Silme 2021

Wechat Hesabı Nasıl Silinir? Wechat Hesap Silme 2021

WeChat nedir?

WeChat ilk olarak Çin’de bulunan en büyük internet şirketlerinden birisi olan Tencent tarafından geliştirilip, 2011 yılında kullanılmaya başlanan bir sohbet uygulamasıdır. Dünya üzerinde çok sık kullanılan Snapchat, Whatsapp, Facebok, Viber gibi sohbet uygulamalarını sıkça duymaktayız. Bu uygulamalardan çok daha fazla kullanıcıya sahip olan WeChat uygulamasının yaklaşık 1,1 milyar kayıtlı kullanıcısı bulunmaktadır. Her gün bu uygulamayı yaklaşık 570 milyon kişi haberleşme aracı olarak kullanıyor. Türkiye’de de bu uygulamayı Çin ile ortaklık edilen işler için ve insanların Çin’de bulunan arkadaşları ile görüşebilmeleri için kullanan birçok kişi bulunmaktadır.

WeChat’in özellikleri nelerdir?

WeChat uygulamasının Facebook ve Whatsapp’ı tek bir uygulamada kullanıcılara sunduğu söylenilmektedir. Ancak uygulamanın özellikleri bundan çok daha fazla içeriğe sahiptir. Tencent, uygulamayı İsviçre Ordusu bıçağı olarak değerlendirmiştir. Bu nedenle WeChat’i bir kullanıcının hayatının merkezi bileşeni haline gelebilecek, vazgeçemeyeceği özellikler eklemeye çalışmıştır. WeChat mesajlaşmanın yanı sıra, görüntülü görüşme, sesi arama, ifadeler, QR kodlama ve yakalama, oyun, coğrafi konum arama, blog gönderileri, marka kanalları, mobil ticaret ve çok daha fazlasını kullanıcılara sunuyor.

Ayrıca, dünyanın dört bir tarafından birçok ünlü WeChat’i tercih ettikleri için, uygulamanın ünü de Çin dışındaki ülkelere kendini duyurmayı başarmıştır. Adam Lambert, Selena Gomez, Maggie Q, Eva Longoria ve daha fazlası WeChat uygulaması üzerinden profillerini oluşturmuşlardır. WeChat uygulamasının zengin özellikleri ve sunduğu fırsatlar, ünlülerin hayranlarıyla anında iletişime girebilmelerini, onlarla yakından etkileşimde olmalarını sağlamaktadır.

WeChat ve Mobil Ticaret

WeChat’in göze çarpan diğer özelliklerinden bir tanesi de mobil ticaret konusunda diğer uygulamalardan üstün olmasıdır. WeChat, e-ticaret platformu TenPay kullanılarak inşa edilmiş, tam gelişmiş bir mobil ticaret platformuna sahiptir. Bu yüzden WeChat sadece Asya’da değil, uluslararası alanda da büyümekte olan bir uygulama haline gelmiştir.

WeChat Hesabı Neden Silinmelidir?

WeChat uygulaması çok tercih edilen bir uygulamadır. Fakat kullanıcılar gizlilik konusunda uygulamayı çok fazla eleştirmişlerdir. 2016 yılının Kasım’ında büyük bir uygulama şirketi ile WeChat’te uçtan uca şifreleme olmadığını belirtmişlerdir. Bu durum en çok WeChat kullanıcılarını yakından ilgilendirmektedir. Çünkü WeChat üzerinden paylaşılan hassas bilgiler gerektiği gibi güvenli bir şekilde korunamıyor. Bu yüzden WeChat hesabınızı tamamen silmeniz sizin için yararlı olabilir. WeChat hesabınızı sildikten sonra hesabınız artık aktif olmayacak, insanlar profilinize ulaşamayacak, sizi aratamayacaklardır.

WeChat Hesabı Nasıl Silinir?

WeChat hesabınızı silmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Adım 1: WeChat uygulamanızda oturum açın.

Adım 2: WeChat uygulamanızda oturum açtıktan sonra, ” Ben” alanına tıklayın.

Adım 3: Ayarlar kısmına tıklayın.

Adım 4: Hesap alanına gidin.

Adım 5: Hesabı sil alanına tıklayın.

Adım 6: Sonraki butonuna tıklayın.

Adım 7: Hesabınızı silmek için WeChat’in talimatlarını takip edin ve şifrenizi girin.

Adım 8: Hesabınız artık silindi.

Wechat Hesabı Nasıl SilinirWechat Hesap Silme 2021

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!