Website Alan Adını Yenilemenin Önemi

alan adi yenileme

Alan adınızı yenilerken, alan adı yenilemesinin doğasını bilmeniz önemlidir. Buna göre, alan adı yenileme, mevcut bir alan adı kaydına ek bir süre satın alma işlemidir. Alan adlarından bahsetmişken, alan adınızı yenilerken, alan adlarının herhangi bir zamanda onlara eklenen en fazla on yıllık bir kayıt süresine sahip olabileceği yaygın olarak belirtilmektedir.

Alan adı terimi hakkında böyle bir gerçek göz önüne alındığında, alan adınızı yalnızca alan adınızın sona erme süresinden önce ve tekrar zaman içinde yenileyerek koruyabileceğinizi bilmek güzel. Ancak, yüz yıllık alan adı kaydı sunan bazı alan adı kayıt şirketleriyle karşılaşırsanız, alan adınız için böyle bir kayıt şirketinin ya bir aldatmaca ya da şimdi paranızı alacak bir şirket olduğunu unutmayın.

Ayrıca, alan adınızı yenilerken, alan adınızı kaydettiğinizde kalan süreyi seçtiğiniz herhangi bir süreyi ekleyeceğiniz ölçüde geldiğinize inanılmaktadır. Birçok alan adı yenileme uzmanı, alan adınızın kayıt süresi ne kadar uzun olursa, yıllık maliyetlerin o kadar düşük olduğunu düşünmüştür. Bir alan adı ne kadar süredir internette var olmuş ise o alan adı o kadar değerlidir.

Ancak, birçok etki alanı adı sahipleri genellikle süresi dolmuş bir durum için önde gelen alan adları yenilemeyi unutmayınız. Süresi dolmuş durum açısından bu alan adı kayıt şirketlerinin takdirine bağlı olarak 0 ila 45 gün arasında sürebilir. Genellikle, alan adınızı yenilemeyi unuttuğunuz bir durumla karşılaştığınızda, bu süre zarfında bir alan adı yenilemesi yapabilmeniz için endişelenmenize gerek yoktur. Ve eğer son kullanma tarihi gerçekten doluysa, hala ilgileniyorsanız alan adınızı yenilemek için bazı ek ücretlere ihtiyacınız var. Ancak şimdi, beş gün sonra, alan adınız halka açık ve herkesin kayıt olması için online olacaktır.

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!