Web Tasarımda Sayfalar Nasıl Olmalıdır ?

Web tasariminda sayfalar

Web tasarımında sayfalar oldukça önemli ve büyük yer kaplıyor. Bu yüzden web tasarımında sayfaları nasıl olmalıdır sorusu birçok web tasarımcının merak ettiği konuların başında geliyor. Bu sorunun cevabı oldukça uzun diyebiliriz. Yazımızda sizlere web sitelerinde bulunan sayfaları nasıl olması gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz.

Sıkça Sorulan Sorular Sayfası

Bir web sitesinde bulunan sayfalarım başında sıkça sorulan sorular sayfası gelmektedir. Bu sayfa müşterinin kurumunuz hakkında bilgi edinmesi için gerekli bir sayfadır. Önemi büyük olduğundan dolayı bu sayfada çok önemli soruları yer vermek aynı zamanda doğru bir şekilde cevaplamak lazımdır. Böyle bir sayfa açarsanız ve güzel sorulara yer verirseniz sitenizin ilerleyişi daha hızlı olacaktır.

Hakkımızda Sayfası Nasıl Olmalıdır ?

Hakkımızda sayfası neredeyse siteye ilk kez giriş yapan birinin girdiği ilk sayfa olarak biliniyor. Ziyaretçinin şirketinizi en iyi tanıması için girdiği ilk ve tek sayfa hakkımızda sayfası olabilir. Bu yüzden müşteriler üzerinde güzel bir etki bırakmak için bu sayfanın önemi oldukça yüksek seviyede bulunur. Hakkımızda sayfasında Neden sizin firmanıza tercih etmesi gerektiğini belirten cümleler bulunması gerekebilir. Hakkımızda yazısı ile tanıtım yazısı karıştırılmaması lazımdır. Birçok kurum bu yanlışa düşerek hakkımızda yazısını kendilerini överek yapıyor ve müşterilerinin kaçmasına sebebiyet veriyor. Aslında hakkımızda yazısı kendini övmek yerine diğer rakiplerine göre farkları neler onları anlatması lazımdır.

Öncelikle hakkımızda yazısını bu işte profesyonel kişilerin yazması lazımdır. Ayrıca kendinizi müşteri yerine koyarak ona göre bir içerik üretmek daha doğru olacaktır. Yazınızda firmanız hakkında önemli sayılabilecek bilgiler olan geçmiş yıllardaki hizmetlerinizi, işinizi ne kadar ciddiyete yaptığınızı ve bu alanda ne kadar güvenilir olduğunuzu anlatabilirsiniz. Hakkımızda kısmında bulunan yazı samimi bir dil ile yazılması gerekir. Sanki Karşıdaki kişi ile konuşuyormuş gibi yazmak hem onlar üzerindeyim daha iyi bak etki bırakır hem de daha güzel bir yazı ortaya çıkmış olur. Ayrıca yazıda siteniz ile alakalı bütün konuları içerdiği bakış açılarının yer alması lazımdır.

İletişim Sayfası Nasıl Olmalıdır ?

Web tasarımda önemli olan sayfalarından biri  iletişim sayfası olarak karşımıza çıkıyor. Bilindiği gibi müşteriler denize girer ve ürün hakkında ya da herhangi bir konuda soru sorabilir. Bunun için iletişim sayfası bulunması lazımdır. Tabii çok büyük bir firma iseniz her konuda müşteri olabileceğinden dolayı doğru şekilde yönlendirme yapılması gerekir. Bu yüzden iletişim kısmında her bölümü ayrı iletişim numarası ya da maili gibi iletişim araçları olması gerekir.

 

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!