Web Tabanlı Stok Takip Programı Nedir, Nasıl Çalışır?

stok

Stok takibi, bir firmanın faaliyetlerini devam ettirebilmek amacıyla satışını gerçekleştirmek üzere almış olduğu ya da satışını gerçekleştireceği mal ya da hizmetin imalatı açısından kullanmış olduğu bütün materyalin kayıt işlemleridir.

Bu kayıt, üretim ile stok maliyetlerini en aza indirme ve firmanın karlılık oranını arttırma hedefine yöneliktir. Önemli bir maliyet kalemidir; gereksinim duyulan bir mal ya da hizmetin firmanın envanterinde bulunmadığı zaman ya da bu ürünü gereğinden çok daha fazlası topladığınızda bu firmaya ekstradan maliyet olarak dönecektir. Arz, satış işlemi gerçekleşmediği sürece gereksizdir. Aynı biçimde müşteri talebini karşılayamayacak derecedeki stoklama da firmanın yanılmasına sebep olur.

Web Tabanlı Stok Takibi Nedir?

Bir taraftan müşteri isteklerini yerine getirirken diğer taraftan müşterinin memnun olmasını sağlamak ve stok maliyetini de en aza indirmeye çalışmak tabii ki de kolay olmayacaktır. Bunun yapılabilmesinin yöntemi ise etkili birisi tok yönetiminden ve web tabanlı stok takip programı kullanmaktan geçmektedir. Web tabanlı stok programı bulut sistemini kullanıyor. Bu sebepten dolayı internet bağlantısı bulunan cihazlar aracılığı ile dünyanın her yerinden bütün bilgilere çok kolay ulaşmayı sağlar. Satın alma, müşteri yönetimi ile satış süreçleri açısından güvenilir veri üretebilir, üretimden sevkiyata kadar bütün süreçlerin optimize edilmesini sağlar.

Web Tabanlı Stok Takibi Programı Kullanmanın Sağladığı Faydalar Nelerdir?

  • Her yerden erişilebilir olması aslında teknolojinin getirmiş olduğu nimetlerden faydalanmanın vücut bulmuş hali demektir. Gerek ev gerekse de ofis, internet bağlantısı bulunan her yerden ve her zaman programa çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz,
  • Masaüstünden tek tuşla açıp hemen uygulamaya girip kullanmaya başlayabilirsiniz,
  • Her zaman yetenekli, web tabanlı stok takip programları firmanın verilerini otomatik bir şekilde kaydeder ve yedekleyerek ilgili birimlere talep edildiğinde hemen sunar,
  • Masrafsızdır, lisans ve donanım ile BT personeli maliyeti gerektiren bir durumla karşılaşılmaz,
  • Sistemde otomatik bir şekilde tanımlı veri tabanlı aracılığı ile kullanıcılar, Mikro Run Cloud kurulu an kullanıma hazır hale gelecektir.

Mikro Yazılım İle Hataya Yer Vermeyen Web Tabanlı Stok Takibi

İşini daha da geliştirmek amacıyla hareket eden küçük esnafın çözüm ortağı Mikro Run’ın Bluetooth tabanı versiyonu Mikro Run Cloud, stok ile ürün ve hizmet yönetimi modülü ile stok süreçlerimizi çok kolay bir şekilde sevk ve idare etmenize aracılık edecek. Bu sistem aracılığı ile ayrıca;

  • Satın alma süreci verimi arttırılabilir, ürün kayıplarının önüne geçerek ekstradan maliyetlerin ortaya çıkması engellenir, stok miktarında yapılan bazı hataları minimalize etmenize yardımcı olur ve stok maliyetlerinizi eksiksiz bir şekilde hesaplamanız aracılık eder, anlık ya da belirli tarih aralıkları açısından detaylı raporlar öğretmeninize yardımcı olur, ürünlerinizi sisteme tanımlayıp stoklarınızı seçtiğiniz faktörlere göre sıralayabilirsiniz, müşteri ile satışlarınızı kaydedebilirsiniz.

Mikro Run Cloud, virüs ya da siber saldırılardan korunmak amacıyla ek programı gerektirmez. Bu sistemi kullanan firmaların sistemlerine herhangi bir siber saldırı olması durumunda bahsi geçen bu uygulama, önceden alarmı vererek firma yetkililerinin teyakkuza geçmesine aracılık eder.

 

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!