Web Sitesi Yapmak Ne Kadar Zaman Alır?

web sitesi yapmak ne kadar zaman alir

Web siteleri günümüz internet çağının gelişmesi ile birlikte çok daha hızlı bir şekilde kurulmaya başladı. Fakat yapılan proje bu süreyi etkileyen durumlar arasında yer alır. Hem iş için hem de blog sayfası oluşturmak için web sitesi kurulumları yapılmaktadır. Standart bir web sitesi kurulum işlemi yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde tamamlanır. Bazı kompleks web siteleri için ise bu süre 1 ay ile 2 ay arasında değişiklik gösterir. Proje belli olduktan sonra net bir süre verilmesi mümkün olur. Web sitelerinin her aşamasında dikkatli davranılır ise sorunsuz bir web sitesi oluşturma şansı söz konusu olur. 

Web Sitesi Tasarımı Neden Uzun Sürer?

Özgün ve yaratıcı bir web sitesi oluşturabilmek adına süre çok önemlidir. Yaratıcı fikirler ile web sitesini geliştirmek ve kişinin aklındaki projeye uygun bir iş çıkarmak gerekir. Web sitesi kurulumunu yaparken SEO pazarlaması da son derece önemlidir. Her bakımdan SEO uyumlu olan bir web sitesinin daha başarılı olmasını sağlamak mümkündür. Sitenin hep bilgisayar hem de mobil cihazlara uygunluk derecesini sürekli olarak test edip en doğru haline getirmek adına da süre gerekir. Web sitesinin tasarımı ve arka plan rengine karar vermek bile görünenden çok daha zordur. Bu sebeple de insanlar karar verme aşamasında sorun yaşayıp en doğru karar için de zamana ihtiyaç duyarlar.

Web Sitesi Tasarımı için Süre Nasıl Hızlandırılır?

Kısa bir süre içerisinde web sitesi tasarımı yapmak isteyen kişiler için bu süreci kısaltacak bazı durumlar vardır. Deneyimli ve işinde son derece uzman olan kişiler ile iş birliği yaparak bu sürecin daha hızlı ilerlemesi konusunda fayda sağlamanız mümkündür. Daha önceden web sitesi için plan ve fikirleriniz varsa bu durum süreci daha da kısaltabilir. Aklınızdaki fikri uygulama noktasında ise daha çok çalışma sonucu daha kısa sürede proje meydana gelir. Web tasarım şirketleri iletişim konusunda da sürenin daha aza inmesini sağlar. Aynı zamanda daha etkili bir iş ortaya çıkarma konusunda da daha etkili olmaktadır.

Web Sitesi Güncelleme ve Bakımı

Web siteniz için her şey hazır olsa bile bakım ve güncelleme işlemine de süre ayırmanız gerekmektedir. Teknolojinin her geçen gün daha da gelişmesi ile birlikte siteleri de bu şekilde güncellemek son derece önemli bir konudur. Gelişen teknolojiye uygun olan bakım ve güncelleme işlemlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirdikten sonra web sitesi tasarım işlemi tamamlanmış olur. Tecrübeli ve yeni teknolojiyi devam ettiren bir iş ortaya çıkarmak gerekir. Bu şekilde elde edilen sonucun daha iyi olması beklenmektedir. Aynı zamanda web sitesi kurulum aşamasında her aşamaya çok büyük bir özen göstermek elde edilen sonucu etkiler.

Web Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

Yeni bir web sitesi kurmak düşünüldüğü kadar kolay bir şey değildir. Web sitesi kurabilmek adına gerekli olan pek çok şey vardır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkün olur;

  • Temel bilgisayar eğitiminin olması gerekir.
  • HTML, CSS, JavaScript gibi bilgilerin temelini bilmeniz, bilmiyorsanız da mutlaka öğrenmeniz gerekir.
  • Domain ve Hosting ile ilgili bilgi edinmeniz önemlidir.
  • İçerik yönetim sistemi ve SEO uyumlu içerikler konusunda bilgili olmak gerekir.
  • İçeriklerin özgün bir şekilde düzenlenmesi önemlidir.
  • Resim düzenleme ve resim ekleme işlemi yaparken dikkat etmek gerekir.

Bu gibi konular üzerinde çalışma yapma şansı var ise daha kolay bir site kurulum işlemi gerçekleşmiş olur. 

Web Sitesi Kurma Aşamaları Nelerdir?

Web sitesi kurarken aşamalar şeklinde ilerleme gösterilir ise çok daha sağlıklı bir site kurulum işlemi gerçekleşmiş olur. İlk olarak hangi konu üzerine site kurulumu yapılacağı konusunda karar sahibi olmanız gerekir. Daha sonrasında ise Host ve Domain konusunda bir çalışma gerekmektedir. Web sitesi ekleme işlemi de yapıldıktan sonra kurulum işleminin neredeyse yarısı tamamlanmış olur. Web sitesi ekleme işlemi yapıldıktan sonra içerik eklemek gerekir. Eklenen içeriklerin ise özgün ve SEO uyumlu içerikler olması önemlidir. Web sitesinin ön plana çıkması adına her gün düzenli olacak şekilde içerik eklemek ve misafir trafiğini sabit tutmak gerekir.

Web Sitesi Kurmak Zor Mu?

Web sitesi kurulumu yapacak olan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri zor bir işlem olup olmadığı konusundadır. Web sitesi kurulumu zor olmasa da sabır ve zaman isteyen bir iştir. Aynı zamanda sürekli fikir üretmeniz gereken bir iştir. Kodlama programları kullanılırken biraz zorlayıcı bir süreç söz konusu olur. Bunun dışında içerik üretmek ve içeriklerin özgün, SEO uyumlu olması konusunda da özenli bir çalışma gerekmektedir. Tasarlanan sisteme bağlı olarak zorluk ya da kolaylık derecesi değişiklik gösterir.

Web Sitesi Kaç Günde Kurulur?

En basit web sitesinin kurulumu en az 2 hafta civarında olmaktadır. Fakat kompleks ve özenli bir web sitesi kurulacak ise 1 ila 2 ay arasında minimum süreye ihtiyaç duyulur. Web sitesi kurulum işlemi tamamlansa bile bazı özelliklerin güncellenmesi ve web sitesinin düzenli olarak bakımının yapılması gerekmektedir. Web sitesinin tam olarak oturması için gerekli olan süre 4- 5 ay civarındadır. Profesyonel web tasarımında ise bu süre çok daha yüksek olur.

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!