Web Sitesi İçerik Yazarlığı Ücretleri

içerik yazdırma ücretleri
içerik yazdırma ücretleri

Günümüzde birçok tarayıcıda düşünceleri ifade etme özgürlüğü yer almaktadır. Bu özgürlüğün yanında bunu hem sosyal bir etkinlik hem de bir iş olarak karşılığını almaktadırlar. Düşünce kısıtlaması olmaksızın her koşulda düşünceleri ifade edebilmeyi sağlayan uçsuz bucaksız bir platform…

Web Sitelerin İçerik Seçimleri

Makale ve içerik yazarlığı olan web sitelerindeki konu başlıkları öncelikle güncel yaşamda yer alan, toplumsal sorunlar ya da yeni fikirleri keşfetmek içermektedir. Bunu yanında bu tarz site ve benzerlerinde bu işlemleri yapan yazar için bütçe de ayrılabilmektedir.

Web Sitesi Ücretlendirmesinde Avantaj Ve Dezavantajlar

Yazarın düşünceleri için bir bütçe ayrılması dışarıdan bakıldığında mantıklı bir fikir olarak düşünülse bile derinlere inildiğinde dezavantajları da görülmektedir. Bunları incelemek gerekirse;

Avantajları:

Bireyin düşünceleri ifade etmesi karşılığında ev geçimine ya da bireysel harcamalarda katkısı olmaktadır. İçerik yazarın hem kendi yaşam tarzı hem de hayata karşı bakış açısı hakkında fikir elde etmemizi sağlar. Bu sayede farklı düşüncelerdeki bir çok yazarın düşüncelerini karşılaştırma, eleştirme imkanı sağlamaktadır.

Bunun yanında üst başlıklarda belirtildiği gibi düşünce özgürlüğü sayesinde her yazar kendine özgü ve şahsi düşüncelerini ifade edebilmeyi sağlar. Herhangi bir kısıtlama getirilmeden saygı ve kelimelere özen gösterildiği sürece kısıtlama getirilmesi söz konusu değildir.

Dezavantajları:

Ücretlendirmeyi bir iş olarak görmek güzel olsa da bu ücretlendirme hırsından kendi düşüncelerini ifade etmek yerine daha fazla para kazanmak hırsı olması iyi bir sonuca sürüklemez. Bu tarz platform ve işlevlerini kötü yönde kullanmak isteyen yazar olarak gören bazı şahıslar bu içerikleri kötüye kullanmaktadırlar.

Düşünce İfade Edilmesi Sadece Fikrini Satmak Değildir

İfadenin karşılığında belirli bir bütçe sağlamak kendine ait fikirleri satmak değildir, kendi fikirlerinin karşılığını almak olarak değerlendirmek daha doğrudur. Bu ücretlendirmenin belirli bir sisteme göre dayanmasının doğruluğu yanında kademelenmenin olması yani ilk başlayan bir yazarın tecrübesiyle daha uzun vadede olan içerik yazarlarının aynı ücretlendirilmesi doğru bir düşünce tarzı değildir.

Bu tarz platformlara birçok bireyin ulaşabildiğini unutmadan düşünceler belirli bir süzgeçten geçirilmeden sitelere aktarılmamalıdır. Ücretlendirmenin de bir emeğin karşılığı olarak değerlendirilip saygı duyulmalıdır.

You might also like

More Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!