Web Sitelerine Uygun Hava Durumu Eklentileri

hava durumu html kodu

Web sitesi, metin, görsel, animasyon olarak internet sayfalarının ziyaretçilere bilgi aktaran ve hizmet sunan dokümanların tamamıdır. Hava durumu, yaşam ve insan aktiviteleri üzerinde etkisini göz önüne alarak, atmosferin belirli alandaki ya da bölgedeki halidir. Web sitelerine uygun hava durumu eklentilerini ve html kodlarını kullanarak, sitenizi özelleştirebilir ve ziyaretçilerin bilgilenmelerini sağlayabilirsiniz.

Dünyada yaşanan doğa olaylarıyla birlikte hava durumları anında değişebiliyor. Sabah, öğle, akşamüstü, gece derken, bir anda dört mevsimi yaşayabiliyoruz. Hava durumuna bakarak gününüzü planlayabilirsiniz. Eski günlerimizde hava durumunu televizyon ve radyodan öğreniyorduk. O zaman paylaşılan bilgiler daha önceden yazıldığı için, çoğu zaman yanılabiliyorduk. Örneğin, güneş beklerken, yağmur yağabiliyordu.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, hava durumları artık elimizin altındadır. Telefon, internet ve bilgisayardan anlık, dakikalık, saatlik, durum olasılığı gibi bilgilere hemen ulaşabilirsiniz. Eklenti kullanarak ve kodlama yönteminden faydalanarak, web sitenize hava durumu ekleyebilirsiniz.

www.accuweather.com

En çok kullanılan hava durumu sitelerinden biridir. Web sitenize kodlar yazarak, hava durumu ekleyebilirsiniz. Masaüstü ve mobil web siteler için uyumludur. www.accuweather.com sitesine giriş yaparak kodları alıp, istediğiniz boyutu vererek web sitenize hava durumu bilgisi ekleyebilirsiniz.

www.booked.net/widgets/weather

www.booked.net en iyi otel, rezervasyon ve uçuş bilgilerini içeren web sitesidir. Booked web sitesine giriş yapın. Türkçe dil seçeneğini seçin. Büyük, orta ve küçük boyutlu olacak şekilde hava durumu kodu alabilirsiniz.

Sayfanın sağ bölümünde yer alan konumunu değiştir, seçeneğine tıklayarak ilinize göre hava durumu bilgisine ulaşabilirsiniz. Farklı şekil, renk ve boyutlarda hava durumu bilgisi oluşturup, sitenize ekleyebilirsiniz. WordPress, Joomla, Blogger, Drupal gibi içerik yönetim sistemleri, HTML, PHP ve ASP web siteniz için hazır kodları istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

www.yowindow.com/weatherwidget.php

PHP, ASP ile yapılmış web siteler, WordPress, Blogger, MySpace gibi içerik yönetim sistemlerine ait web siteniz için hava durumu bölümü oluşturabilirsiniz. Ülke, il, ilçe, dil, boyut, zaman formatı, sıcaklık, rüzgâr, basınç, deniz seviyesi, yağmur oranı kar oranı gibi bilgileri özelleştirme imkânınız bulunuyor.

www.wunderground.com

Web sitenizin tasarımına göre hava durumuna ait tüm bilgileri özelleştirebilirsiniz. Özelleştirme işlemlerinin ardından kodu alıp, web sitenize eklemeniz yeterli. Wunderground web sitesi hava durumuna ait haritalar ve haberler paylaşarak kişileri bilgilendirmektedir.

www.willyweather.com/widget/create.html?sid=5a02ec6050a5e

Diğer hava durumu eklentilerine göre farklıdır. Hava durumu, hava koşulları, rüzgâr, yağmur, ay, güneş, UV bilgilerini özelleştirebilirsiniz. Thin bar, high bar, side bar, leaderboard ve full page boyutlarda hava durumu oluşturup, sitenize ekleyebilirsiniz.

Ayrıca belirtmiş olduğum siteler yetersiz gelirse, web sitenize kolayca hava durumu eklemek için, Google üzerinde

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!