Web Sitelerinde Kullanılan Seo İçerikleri Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

site içerik

Seo, arama motoru optimizasyonu demektir ve bir web sitesinin seo uyumlu olması arama motorlarında üst sıralarda çıkabilmesini sağlar. İnternetteki içerik sayısının ve çeşitliliğinin ne kadar fazla olduğu düşünüldüğünde seo uyumluluğunun, içeriğinizin daha çok kişiye ulaşması açısından ne kadar önemli olduğu anlaşılabilir. Peki, web sitelerini seo uyumlu yapan unsurlar nelerdir?

İçeriğe dair özgün ve açıklayıcı META etiketler

Web sitesi tasarımıyla uğraştıysanız META etiket kavramına muhtemelen aşinasınızdır. Web sitelerinin arama motorlarında görünürlüğünü artıran kriterlerin başında META etiketler gelir. Bu etiketlerin işlevi ise web sayfasının içeriğinin arama kriterlerine uyup uymadığının anlaşılmasına yardımcı olmasıdır. Peki, META etiketlerin örnekleri nelerdir? Başta gelen META etiketlerden biri TITLE etiketidir.

Bu etiket web sayfasının içeriğini kısaca, yaklaşık 70 karakterle açıklar. Adından da anlaşılabileceği gibi bu etiket sayfanın içeriği için bir başlık oluşturur. Diğer bir etiket ise DESCRIPTION etiketidir. Bu etiket ise web sayfasının içeriğini özetler ve yaklaşık 160 karakterden oluşur. Bu iki etiket en önemli META etiketlerdendir. Bir diğer META etiket ise KEYWORDS etiketidir. Bu etiket sayfanın içeriği ile ilgili anahtar kelimeleri içerir.

özgün içerik

 Özgün ve yaratıcı içerik

Web sitenizin seo uyumluluğunu artıracak bir diğer önemli etken sayfa içeriğinin niceliksel özellikleriyle ilgilidir. Arama motorları zamanla gelişerek web sayfalarının niteliksel özelliklerinin ötesini de algılayabilir hale gelmiştir. Arama motorlarının web sitelerini değerlendirirken baktığı bazı etkenler arasında kullanıcıların web sayfasında geçirdiği zaman, sayfadan çıkma süreleri, vb. sayılabilir.

Bu durumda, kullanıcıların sitenizde daha fazla vakit geçirmelerini sağlayacak en önemli etken içeriğinizin özgünlüğü ve yaratıcılığıdır. Bu doğrultuda site, hem metinler hem de görseller açısından özgün olmalıdır. Web sitesi kullanıcıların vakit geçirmekten hoşlanacağı, kaliteli içeriklere sahip olmalıdır. Sayfada kalma süresini artırabilecek bir diğer etken ise videolardır çünkü sayfanın içeriğini daha ilgi çekici hale getirebilir.

İçeriğinizin anlaşılır olması da kullanıcıların web sayfasından hızlı çıkmasını engelleme konusunda yardımcı olabilir. Son olarak, web sitenizin hızlı açılması bir diğer önemli etkendir. Web sitenizin açılma hızını test eden online servisler mevcuttur.

You might also like
Dijital İçerik, SEO

More Similar Posts

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!