Twitter Mavi Tik Alma Yöntemi

twitter mavi tik alma

Twitter, kullanıcıların 280 karakter ile oluşturabileceği gönderilerin paylaşıldığı sosyal ağdır. Mavi tik, onaylanmış hesap anlamına gelmektedir. Twitter mavi tik alma yöntemini kullanarak, profilinizi daha popüler hale getirebilirsiniz. Böylece marka ve işbirliği oluşturma seçeneklerinin de önünü açmış olursunuz.

Twitter Mavi Tik Nedir?

Mavi tik, onaylanmış hesaptır. Profilinizde yer alan tüm bilgilerin güncel olması gerekmektedir. İsminiz, telefon numaranızı ve e-posta adresinizi doğru girin ve onaylamalısınız. Hesap onaylatma formunu doldurduktan sonra Twitter’a gönderin.

Twitter Mavi Tik Alma Yöntemi

Hesabınızı onaylayarak mavi tik almak istiyorsanız, aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

Tarayıcınızı kullanarak Twitter sitesini açın.

Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.

Profilinize giderek kapak fotoğrafı, profil fotoğrafı, ad, varsa web sitesi ve biyografi bölümlerini düzenli şekilde doldurun.

Telefon numarası ve e-posta adresinizi Twitter’a bağlayın.

Doğum günü tarihinizi yazın.

Gizlilik ayarlarını herkese açık yapın.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra yapmanız gereken tek şey, Twitter’dan gelecek cevabı beklemeniz gerekecektir.

Twitter mavi tik hakkında ayrıntılı bilgiye, help.twitter.com/tr/managing-your-account/about-twitter-verified-accounts sitesinden ulaşabilirsiniz.

İşletme profili için mavi tik almak istiyorsanız, pasaport, kimlik, ehliyet gibi resmi evrakları göndermeniz gerekmektedir.

Kimler Daha Kolay Mavi Tik Alabilir?

Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre, mavi tik verdiği hesaplar için dikkat ettiği faktör ve özellikleri sıraladı. Öncelikle hesabınızın topluluk yararına olması şartı aranmaktadır. Aşağıda yer alan konular ve kamuya yararı olan kişilerin mavi tik alması daha kolaydır.

Mavi tik verilen konu ve kişiler: müzik, film, dizi, televizyon, medya, basın, moda, spor, devlet, siyaset, din, iş ve diğer ilgi alanları

Twitter’da Telefon Numarası Nasıl Doğrulanır?

Mobil cihazınızdan Twitter uygulamasını açın.

Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.

Sol köşede bulunan profil simgesine basın.

En altta ayarlar seçeneğine basın.

En üstte yer alan hesap yazısına basın.

Telefon yazan bölüme basarak, kutucuğun içine telefon numaranızı yazın.

Telefonunuza gelen mesajdaki kodu, Twitter’a girin. Bu işlemlerin ardından telefon numaranız onaylanmış olacaktır.

Twitter’da E-posta Adresi Nasıl Doğrulanır?

Mobil cihazınızdan Twitter uygulamasını açın.

Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.

Sol köşede bulunan profil simgesine basın.

En altta ayarlar seçeneğine basın.

Karşınıza açılacak sayfadan hesap seçeneğine basın.

E-posta yazan bölüme basarak, kutucuğun içine e-posta adresinizi yazın.

E-posta adresinize gelecek maili onaylayın. Bir kod gelmişse, bu kodu Twitter’a girin. İşlemleri başarılı bir şekilde yaptığınız takdirde, e-posta adresinizi onaylamış olursunuz.

Mavi Tik Başvurusundan Olumsuz Cevap Aldım Ne Yapmam Gerekiyor?

Twitter’da mavi tik başvurusu yapmanıza rağmen, olumsuz cevap alabilirsiniz. 30 gün sonra yeniden mavi tik başvurusu yapabilirsiniz.

Mavi tik başvurusu yaparken ad, biyografi, internet sitesi, doğum tarihi, profil-kapak fotoğrafı, işletme ise kuruma ait bilgiler doğru ve eksiksiz şekilde girilmesi gerekmektedir. İnceleme yapılırken verdiğiniz tüm bilgiler dikkatli bir şekilde incelenir. Twitter, hesabınızın aktif ve neden mavi tik almak istediğinizi sorabilir. Durumu birkaç paragraf yazarak açıklayabilirsiniz.

Twitter’da Mavi Tik Alma İşlemini Kolaylaştıran Bilgiler

Hesabınızı iyice kontrol edin. Özellikle 2-3 haftadan beri hesabınızın aktif olması gerekmektedir. Biyografinize kişiler etiketleyebilirsiniz. Daha önce çalıştığınız yerleri profilinizde belirtin. Kurumsal bir hesap ise firmanızın kuruluş tarihi, ortaklar, çalışan ve müşteri sayısı gibi bilgileri eklemenizde fayda var. Kişisel hesap için kendi profil fotoğrafınızı koyabilirsiniz. Kurumsal hesap ise logo veya ambleminizi koyabilirsiniz.

Örneğin, web tasarım ve hosting işiyle uğraştığınızı varsayalım. Profilinize Kurumsalx bilişim sitem var yerine, Kurumsalx Bilişim Ve Yazılım şirketinin sahibi ya da kurucusuyum yazabilirsiniz.

Twitter’da Mavi Tik İşaretinin Önemi

Yukarıdaki işlemleri başarılı bir şekilde yaparsanız, gönül rahatlığıyla kısa süre içerisinde mavi tik işareti alabilirsiniz. Hesabınız popüler hale gelir ve takipçi sayınız artar. Diğer kullanıcılar size güvenir, sevgi ve saygı ile tanınırsınız. İşbirliği, sponsorluk ve tanıtım yaparak para kazanma imkanınız oluşur. Grup sohbetlerini kapatabileceğiniz gibi sadece onaylanmış hesaplardan gelen mesaj ve bildirimlerin gelmesini sağlayabilirsiniz.

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!