Torrent Sitelerinden İndirme Nasıl Yapılır?

Torrent Sitelerinden İndirme Nasıl Yapılır

Torrent siteleri günümüzde internetten film, dizi, oyun gibi büyük boyutlu dosyaları indirmek için tercih edilen sitelerdir. Bu siteler herhangi bir ödeme yapılmaksızın yüksek indirme hızı sağlayan servisler olarak öne çıkmaktadır. Bu nedenle internet kullanıcıları paralı indirme sistemiyle çalışan sitelerden ziyade bu siteleri tercih etmektedirler. Torrent harici indirme servislerinin çoğu bedava indirmelerde hız limitleri koyar ve kullanıcılardan ödeme alabilmek için onları limitler. Kullanıcılar hız limitlerini artırabilmek için bu sitelerin ücretli abonesi olmak zorunda kalırlar. Bu nahoş durumdan dolayı Torrent siteleri hem ücretsiz olmaları hem de hız sınırı koymadıkları için oldukça popülerlerdir. Ancak daha önce Torrent sitelerinden herhangi bir Torrent indirmesi yapmamış olan kullanıcılar için Torrent sitelerinden indirme nasıl yapılır konusu biraz çekinmelerine neden olabilir. Ancak Torrent indirmeler son derece kolay olup bu konuda endişe duyulmamalıdır.

Torrent İndirmeler Nasıl Yapılır?

Torrent herhangi bir dosya indirmek isteyen (filmler, diziler, oyunlar vb.) ilk önce Torrent dosyasının paylaşıldığı siteye ulaşmalıdır. Bu sitelerin en popülerlerinden bazıları; rarbg, The Pirate bay, 1337.x gibi sitelerdir. Bu sitelerde istenilen dosyanın ismi aratılarak Torrent dosyasına basitçe ulaşılıp o dosya indirilebilir.

Ardından Torrent kaynak dosyasının inmesini sağlayacak olan U-Torrent Web uygulamasını indirilmelidir. Google arama motoruna yazılarak karşınıza çıkan ilk ilkten U-Torrent Web uygulamasını indirebilirsiniz. Ardından Torrent sitelerinden indirmiş olduğunuz dosyaya tıklayarak U-Torrent Web’den dosyanın kurulmasını istediğiniz yeri seçebilirsiniz.

Bir iki işlem yaparak Torrentinizi indirmeye başlattınız. Torrentiniz internetinizin karşılayabildiği en yüksek hızda inecektir. Bu sayede aklınızda Torrent sitelerinden indirme nasıl yapılır gibi bir soru işareti kalmamış olacak ve para vermeden yüksek hızlı indirmeler yapabiliyor olabileceksiniz.

Torrent Dosyaları Güvenilir midir? Nasıl Anlaşılabilir?

Torrent siteleri bazı kullanıcılara göre güvensiz gelebilir. Genel olarak Torrent paylaşımları o sitelerin editörleri ve yöneticileri tarafından denetlenir ve öyle sunulur. Ancak bazen virüslü paylaşımlara da rastlamak mümkün olabilir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için popüler ve yüksek hitli sitelere yönelmek ve dosyaların indirme sayılarına dikkat etmek gerekir. Ayrıca indireceğin sitede yorum kısımları var ise oraya dikkat etmeniz de faydalı olacaktır. Eğer bilgisayarınızda herhangi bir antivirüs programınız varsa zaten virüslü bir dosya indirseniz bile yüksek ihtimalle antivüris programınız tespit edecek ve etkisiz hale getirecektir. Güvenli Torrent dosyası indirmek için bilindik sitelerden ve yüksek indirme almış olan dosyalardan yöne tercihler yapmak önemlidir.

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!