Sosyal Medya Uzmanı İşe Almanın 8 Faydası

Sosyal Medya Uzmanı İşe Almanın 8 Faydası
 1. Başarı için Kanıtlanmış Stratejiler

Bir sosyal medya stratejisine sahip olmamaktan daha kötü olan tek şey, etkisiz bir stratejiye sahip olmaktır.

Sosyal yardım planınızı hazırlamak için sayısız saat harcamanıza gerek yok. Ardından, yalnızca ölçümleri çalıştırın ve gönderilerinizin hayal ettiğiniz türden tepkiler almadığını görün.

İşte burada bir sosyal medya uzmanı devreye giriyor. Orada bulunan kara mayınlarından ve tuzaklardan kaçınmak onların işi.

Olgun bir pazarlamacı, hedef kitlenizi belirlemenize yardımcı olacaktır. Daha sonra doğru araştırmayla en çok neyle ilgilendiklerini belirleyin.

Yalnızca kitlenizin arzuladığı güçlü içeriği oluşturup paylaştıktan sonra.

Uygun bir ilk danışma, size işiniz için işe yarayan özel bir plan verecektir. İlk olarak hangi sosyal medya platformunu kullanmanız gerektiğini belirleyecektir. Ardından, bunu temel olarak kullanın ve ilerlemek için başlatma noktası yapın.

İlk adım, başarılı bir formülü kilitlemek olacaktır.

Uzmanınız kampanyalarınızı sizin için koruyacak ve ayarlayacaktır. Marka tutarlılığını sağlamak ve yeni fırsatları belirlemek için sizinle birlikte çalışacaklar.

 1. Bir Uzmanlar Ekibine Erişim

Bir sosyal medya uzmanı işe almak, bir uzman ekibine anında erişim sağlar. İhtiyaç duyduğunuz becerilere sahipler ve genellikle tam zamanlı bir çalışanı işe almaktan daha ucuza mal olurlar.

Ek bir masraf olmadan şirketiniz için sosyal medya yöneticisi rolünü üstlenebilirler.

Bu, sorularınızın yanıtlanması için iletişime geçebileceğiniz anlamına gelir. Sizi eğitmek istiyorlar. Sektör hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olun veya hesaplarınızın nasıl gittiğini kontrol edin.

Sosyal medya ihtiyaçlarınızı dış kaynak olarak kullanmanın bir başka avantajı mı?

Yazılım, izleme araçları ve reklam maliyetleri ve günlük yönetim eklenir. Ancak bunlar genellikle, doğrudan onları takip etmekten daha kolay olan bir fiyat noktasında sunulur.

Olgun bir pazarlamacı ile eksiksiz bir pazarlama çözümü, uzun vadede hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

 1. Bir Yabancının Perspektifi 

Şirketinizin bir yönüne o kadar dahil olmak kolay olabilir ki, onu objektif bir bakış açısından göremezsiniz. Bu olduğunda, sağlam bir yargılama yapmak zor olabilir.

Aynısı sosyal medya için de geçerlidir.

Sosyal medya sürekli bakım ve beslenme gerektirir. Günlük gönderme, tepki verme, yanıtlama, yorum yapma ve paylaşma sizi yanık bırakabilir.

Stratejinizdeki bazı kilit boşlukları gözden kaçırma veya büyüme fırsatlarını kaçırma riski de vardır.

Bir sosyal medya uzmanı, bu çok ihtiyaç duyulan dışarıdan bakış açısını sağlayabilir. Tarafsız bir bakış açısıyla ihtiyacınız olan içgörüye ihtiyacınız var.

 • Yanıt süreleriniz eksik mi?
 • Daha fazla görsel içerik gönderebilir misiniz?
 • Birinci şahıs daha etkili olduğunda üçüncü şahıs olarak yazmaya meyilli misiniz?
 • İçeriğinizin okuma seviyesi nedir ?
 • İçeriğiniz harekete geçirici mesajınız veya teklifinizle ilgili mi?

Olgun bir pazarlamacı / uzman bunları sizin için açıklığa kavuşturabilir ve açıklayacaktır. İhtiyaç duyduğunuzu ya da zaten sahip olabileceğinizi bile fark etmemiş olabileceğiniz içgörüler sağlar.

 1. Yeni Ağlar Hakkında Bilgi

Büyük sosyal medya ağ sitelerini duydunuz. Ancak Facebook, LinkedIn, Twitter, Instagram ve Pinterest, sadece birkaç isim vermek gerekirse, oradaki tek kişiler değil.

Gelecek vaat eden çok sayıda sosyal medya girişiminin olduğunu biliyor muydunuz ?

Bazıları müşteri bağlantısı için inanılmaz bir fırsat sunuyor. Düzgün kullanıldığında bu siteler, işletmeniz için başka bir görünme düzeyi sağlayabilir.

Bu sitelerden nasıl yararlanılacağını bilmek, şirketinize değerli yeni müşteriler kazandırabilir. Hala nispeten yeniyken onlardan yararlanmak sizi son noktaya getirebilir. Ve size pazarlama oyununda bir destek verelim.

Olgun bir sosyal medya uzmanı, bunun gibi trendleri araştırmak için eğitilir. En son sosyal medya tekliflerinden her zaman haberdar olacaksınız. Bu şekilde doğru kitleye doğru zamanda tüm doğru kanallarla ulaştığınızdan emin olabilirsiniz.

 1. Daha Fazla Trafik ve Takipçi

Sosyal medya denmesinin bir nedeni var. Günün sonunda, ne kadar çok takipçiniz olursa, o kadar büyük bir etki alanına sahip olabilirsiniz.

Unutma, sevdiğimiz ve güvendiğimiz insanlardan satın alırız. Sosyal medyanın “sosyal” yönünün değeri budur.

Trafiğinizi doğru şekilde artırmak ve daha büyük bir kitle oluşturmak, pazarlama çabalarınızın yatırım getirisini artırabilir ve artıracaktır.

Bir sosyal medya uzmanı işe almak, tam da bunu yapmanın harika bir yoludur. Hangi tür içeriğin en çok beğeni, takip ve müşteri adayı oluşturacağını bilmiyor olabilirsiniz, ancak ajansınız bunu yapıyor.

Pan-in-the-pan reklam hileleri kullanmadan organik olarak büyümenize yardımcı olurlar. Size hızlı bir şekilde takipçi kazandırmayı garanti edenler yanıltıcı olabilir.

Olgun pazarlamacı bilir:

Yeni bulduğunuz kitlenizin saygısını kazanma olasılığınız daha yüksektir ve hile yapmaktan kaçınarak onların daha fazlası için geri gelmelerini sağlayın.

 1. Rakiplere Karşı Bir Ayak

Sosyal medya pazarlaması gelişen bir endüstri olmasına rağmen, birçok kuruluş hala bunu şirket içinde gerçekleştirmeyi tercih ediyor.

Bazı işletmeler bunu yapacak beceriye ve bilgiye sahip olabilir, ancak bu tam zamanlı bir pozisyondur.

Ancak, her gün sektöre dalmış profesyonel bir ajans, size çok daha geniş bir beceri yelpazesi getirebilir.

Bir sosyal medya uzmanıyla çalışmak size daha odaklı ve verimli bir pazarlama yaklaşımı sağlayacaktır.

Unutmayın, şirketinizin geleceğine de yatırım yapıyorsunuz. Teknolojiler ve trendler değişse bile, hedef kitlenizle başarılı bir şekilde bağlantıda kalacaksınız.

 1. Çalışan Devir Hızı ile Daha Az Veri Kaybı

Sosyal medya hesaplarınızı bir iç çalışanın eline bırakmak kısa vadede işe yarayabilir. Ancak bu çalışan departman değiştirirse veya şirketten ayrılırsa ne olur?

Muhtemelen, bu kişi şirketinizin markalaşması, vizyonu ve mesajlaşması konusunda bilgili olacaktır. Ve bu onlarla gidebilir.

İstifa ederse veya rolleri değiştirirse, bu temel bilgiyi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. En azından, başka bir çalışanı hızlandırmak için değerli zaman harcayacaksınız.

Profesyonel bir pazarlamacının hükümdarlığı devralmasına izin vermek yararlı olabilir. İnsanlar ayrılırken, zamanla eklenirken veya ekipler değişirken pazarlamanızın olmamasını sağlar.

Bu, markalaşmayı tutarlı kılar ve müşteri güveni oluşturmak için kanıtlanmış bir stratejidir .

 1. Tasarım ve Analiz için Daha Akıllı Araçlar

Bir sosyal medya uzmanı yalnızca uzmanlığı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda şirketinizin ihtiyaç duyduğu teknoloji araçlarını da sağlar. Bu, reklamcılık çabalarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Ajans, içerik dağıtım araçlarından gelişmiş analitiğe kadar, katılımınızın tüm yönlerinin mevcut en teknoloji meraklısı uygulamalarla gerçekleştirilmesini sağlayacaktır.

Sonuç olarak, pazarlama girişimlerinizin performansını kolayca değerlendirebileceksiniz. Daha dinamik, bilgilendirici ve görsel olarak çarpıcı içerikler sunacaklar.

Bu, geleneksel araçların sağlayabileceğinden daha büyük bir avantajdır.

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!