Küçük İşletmeler İçin SEO’nun 5 Temel Faydası

Küçük İşletmeler İçin SEO'nun 5 Temel Faydası

Küçük işletmeler için SEO, işletme sahiplerinin arama motorlarında daha üst sıralarda yer alan hızlı, sağlam ve kullanıcı dostu web siteleri oluşturmalarına yardımcı olur ve bu da sitelerine daha nitelikli potansiyel müşteriler çekmeye yardımcı olur ve sonunda dönüşüm oranlarını artırır.

SEO ayrıca, arama motoru kullanıcılarının, arama motoru sonuç sayfalarının (SERP’ler) ilk sayfasında yer alan bir siteye güvenmeyen markalara göre daha fazla güvenmesi nedeniyle işletmeniz için marka bilinci oluşturmanıza yardımcı olur.

Küçük bir işletme sahibiyseniz, güçlü bir web varlığı oluşturmak için SEO’dan yararlanmalı ve işletmeniz için yeni müşteriler kazanmak ve bunu bir sonraki seviyeye taşımak için rakiplerinizi atlamalısınız.

Kullanıcı Dostu Web Siteleri

SEO, küçük işletme sahiplerinin daha hızlı, daha sorunsuz ve kullanıcı dostu bir web sitesi oluşturmasına yardımcı olacaktır. Çoğu insan hala SEO’nun eski tanımına bağlı kalsa da bunun yalnızca arama motorları için optimize etmekle ilgili olduğunu düşünse de bugün SEO aynı zamanda kullanıcı deneyimini de geliştirmekle ilgilidir.

İyi yapılandırılmış, temiz ve düzenli web siteleri, sıradan bir ziyaretçiyi daha uzun süre kalmaya zorlar, böylece hemen çıkma oranını düşürür ve sayfa görüntülemelerini artırır. Benzer şekilde, alaka düzeyi yüksek içerik (satış sayfaları ve blog makaleleri), sorularını çözme, acil sorunlarını çözme ve sitenizde tam olarak aradıklarını bulmalarına yardımcı olma olasılıkları daha yüksek olduğundan okuyucuları mutlu eder.

Sayfa içi SEO, doğru yapılırsa kullanıcılarınızı mutlu eder, bu da kullanıcılarına yüksek kaliteli bilgiler sunmayı sevdikleri için arama motorlarını da mutlu eder.

DAHA FAZLA Müşteri Kazanın

Kabul edelim, bir web sitesine sahip olmanın temel nedenlerinden biri, rakiplerinizden sıyrılmak ve müşteri tabanınızı artırmaktır. Aksi takdirde, pazarlamaya neden 1000 pound (£) yatırım yapalım, değil mi? SEO için optimize edilmiş bir web sitesine sahip olan işletmeler, DAHA FAZLA müşteri getirir ve müşterisi olmayan işletmelere göre iki kat daha hızlı büyür.

SEO, muhtemelen bugün var olan en verimli ve uygun fiyatlı pazarlama stratejisidir. Dahası, yalnızca ürününüzü veya hizmetinizi aktif olarak bulmak isteyen müşterileri getirecektir!

Birkaç saat zaman, enerji ve az miktarda para harcamak istiyorsanız SEO, web sitenize “hedefli” trafik getirmeye ve nihayetinde işletmenize kullanacağınız diğer pazarlama taktiklerinden daha fazla müşteri getirmeye yardımcı olacaktır.

Daha İyi Dönüşüm Oranları

SEO için optimize edilmiş web siteleri daha hızlı yüklenir, okunması ve gezinmesi kolaydır ve mobil ve tabletler dahil neredeyse tüm cihaz türlerinde düzgün bir şekilde görüntülenir. Okunması ve gezinmesi kolay olan web sitelerinin okuyucularınızın veya ziyaretçilerinizin dikkatini çekmesi ve çekmesi daha olasıdır yani sadık müşterileriniz, aboneleriniz ve geri dönen ziyaretçileriniz olma olasılıkları daha yüksektir.

Marka Bilinirliği Oluşturun

SERP’lerde daha yüksek sıralama elde etmenin faydalarından biri marka bilinirliği oluşturmaktır. Siteleriniz Google, Yahoo ve Bing gibi büyük arama motorlarının ilk sayfasında göründüğünde, potansiyel müşterilerinizin güçlü bir web’e sahip olmayan diğer markalardan ziyade belirli bir terimi aradıklarında markanıza güvenme olasılığı daha yüksektir.

Bu nedenle, daha iyi marka bilinci oluşturmak isteyen (yerel olarak veya ulusal olarak genişleyerek) küçük işletmelerin SEO’ya yatırım yapması ve işletmeleriyle ilgili ANAHTAR terimler için en üst sıraları almaya başlaması gerekir. Artık 90’larda değiliz; arama motorları artık markanızı yapmada veya bozmada önemli bir rol oynuyor.

Rekabeti Atlayın

Aynı sektörde benzer ürünleri benzer fiyatlarla satan iki işletmeye örnek verelim. Birinin optimize edilmiş bir web sitesi varken, diğerinin optimize edilmemiş bir web sitesi var. Her şeyin eşit olduğunu düşünürseniz, hangi şirketin yerel aramalardan web sitesine daha fazla müşteri çekeceğini düşünüyorsunuz? Hangi şirket muhtemelen daha hızlı büyüyecek ve daha başarılı olacak?

Arama motorları ve SEO çok güçlüdür. Rakipleriniz SEO pazarlaması yapıyorsa, kendinize neden henüz böyle bir stratejiye yatırım yapmadığınızı sormalısınız.

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!