İphone Konum Değiştirme

İphone Konum Değiştirme

İphone konum değiştirme, bir diğer tabirle “Sahte GPS”  kullanmak isteyip de nasıl yapıldığını bulamayanlar olabilir. O sebeple onlara yardımcı olmak adına burada detaylıca anlatacağım. İphone konum değiştirmek öyle çok zorluğu olan bir olay değil. Sadece bir programa ihtiyacınız var. Ama önce buna neden ihtiyaç duyarız onu anlamaya çalışalım.

İphone Konum Değiştirme Neden Yapılır?

İphone konum değiştirme en basit sebebi ile sosyal ağlardaki profillerden takipçilerine ya da arkadaşlarına bir nevi şaka olması için yapılır. Kendinizi bir anda New York’un en ünlü caddesinde gösterebilirsiniz. Ya da sürekli sizi takip ettiğini ve gözlemlediğini düşündüğünüz ve listenizden de çıkartmak istemediğiniz biri varsa sahte GPS ile gerçek yerinizi göstermeyebilirsiniz. Bir diğer sebep ise arkadaş bulma sitelerinde bulunduğunuz ortam dışında olan insanlarla tanışabilme şansı yakalamak içinde kullanabilirsiniz.

Bunların dışında da bazı oyunlarda kullanmak üzere de işe yarayabiliyor. Yasaklandı ama Pokemon GO tarzından konum özellikli çalışan AR oyunlarında çok işinize yarar. Tüm bunları yapmak için hemen herkesin bildiği Jailbreak adında bir program vardır. Bu program Apple’ın sahip olduğu tüm kısıtlamaları ortadan kaldırabiliyor.

İphone Konum Değiştirme

 

Ancak bunu yaparken sizi de savunmasız bırakarak tüm tehditlere açık hale getiriyor. Güvenilir olmadığı için insanlar daha basit ve zararsız olabilecek bir program arayışına giriyor. İşte burada o programdan bahsedeceğiz.

İphone Konum Değiştirme Programı

İphone konum değiştirme programı olarak belki piyasada onlarca program bulabilirsiniz. Ama ben özellikle size bir programı önereceğim. İMyFone AnyTo İOS Location Changer adındaki bu program ile GPS konumunu istediğiniz yer olarak ayarlayabilirsiniz. İsterseniz anlık isterseniz de uzun süreli olarak konum belirleyebilirsiniz. Yani kendinize bir rota çiziyorsunuz. Bu rotada belirlediğiniz hızda o konum ilerliyor.

 

Sanki siz canlı bir şekilde orada hareket ediyorsunuz gibi gösterebiliyor.

İphone Konum Değiştirme Programının Özellikleri

İphone konum değiştirme için piyasada ki en iyi ve güvenilir program olan İMyFone AnyTo İOS Location Changer özelliklerinden biraz bahsedelim.

  • Hareket hızı oluşturarak, bunu bisiklet ve araç hızına göre de ayarlayabilirsiniz.
  • Özelleştirilen bu rotada daha gerçekçi görünmesi için istediğiniz zaman durdurabilir ve yeniden harekete geçirebilirsiniz.
  • Adres ve işaretleme ile yapacağız konum belirlemeyi isterseniz nokta atışı olması bakımından koordinat girerek de belirtebilirsiniz.
  • Önceden girilen tüm hedefleri ve rotaları hafızasında tutar. Bu sayede ulaşımı ve konumu tekrarlama çok daha kolay olur.

İphone Konum Değiştirme Programı Kullanımı

 

İphone konum değiştirmeyi İmyfone AnyTo İOS Location Changer ile sadece üç adımda kolayca yapabilirsiniz. Sahte GPS için şu adımları takip edelim. Öncelikle programı bilgisayardan açıyoruz. İphone’u bilgisayara bağlıyoruz ve bize bu bilgisayara güvenilsin mi diye soru soruyor. Sizde güvenin diyerek cevap veriyorsunuz. İşlemi onaylamak için ekran parolası giriyorsunuz. Bu aşamadan sonra harita otomatik olarak yüklenecek ve sizde harita da dilediğiniz bölgeyi kendinize konum olarak belirleyeceksiniz.

İphone Konum Değiştirme

 

Birinci adımda haritayı yükledik. İkinci adımda ise açılan haritanın sağ üst köşesinde hedef işareti bulunur. O işaretten haritayı kaydırarak yerinizi belirleyebilir ya da sol tarafta bulunan arama çubuğuna yazarak da hedefi seçebilirsiniz. Son adım ise hedefi seçtiğinizde açılan kenar çubuğunda koordinat ve mesafe gibi bilgiler gösterilir. Burada “move” diyerek hedefinizi oraya taşırsınız. Bununla birlikte İphone’da kullanılan tüm konum veri tabanlı uygulamalarda konumunuz otomatik olarak değişir. İşte sahte GPS kullanmak bu kadar basittir.

Bu standart bir konum değiştirme olayıydı. Bir de belirttiğim gibi hareket halinde gösteren bir konum belirtme var onu da anlatalım. Yani sanal bir rota oluşturacağız.

Yine haritaya dönüyoruz sağ üst köşede bulunan ikonlardan ilki olan Two spot Mode seçeneğini seçiyoruz. Önce bir yer işaretlenerek ya da aratılarak hedef belirlenir. Bu hedef kenar çubuğuna eklenir. Bununla birlikte bir de mevcut konumu belirtirsiniz. Bu iki nokta arasında nasıl hareket edeceğinizi ve hareket hızınızı ayarlarsınız. Move seçeneğini tıklatarak sanal rotanızı hazırlamış olursunuz. İsterseniz bunu çoklu istasyonlar halinde de yapabilirsiniz.

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

2 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!