Instagram’da Takipçi Artırmak İçin 5 Tavsiye

Instagram'da Takipçi Artırmak İçin 5 Tavsiye

Facebook’un sahibi olduğu sosyal medya platformu Instagram, kişisel ve kurumsal olarak dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcıya sahiptir. Hemen hemen son 1 yılda yaşadığımız bu pandemi süreciyle de işinizi bu 1 milyarlık kullanıcıya sahip platforma taşımanız size büyük avantaj sağlayacaktır.

Instagram’da takipçi artırmak ve daha geniş bir kitleye hitap edebilmek için yapmanız gereken farklı taktikler vardır. Öncelikle bu platformda takipçinizi artırmak için konseptinizin ne olacağını, kimlere hitap edeceğinizi bilmeniz doğru adımlar atmanız açısından önemlidir. Bu gibi kriterleri sağladıktan sonra yapmanız gereken bir diğer işlem ise Instagram platformunu her yönüyle tanımak olacaktır. Tüm bu işlemlerden sonra Instagram’da takipçi artırmak için takipçi ve bot satın alma gibi yöntemlere başvurmadan nasıl yükseleceğinizi gelin hep birlikte inceleyelim.

  1. Amacınızı Belirleyin

Öncelikle hesap oluşturduktan sonra amacınızı ve yol haritanızı belirleyerek hitap edeceğiniz kitleye uygun hareket edin. Profil bilgileriniz ve hesap türünüz yapacağınız işi yansıtacağı için bunları baştan doğru bir şekilde ayarlayın. Kullanıcılarınızın size ulaşabileceği bir internet adresi, e-posta ya da telefon eklemeniz sizin yararınıza olacaktır.

  1. Stratejik İçerikler Oluşturun

Instagram platformu görsellik üzerine kurulmuş bir platform olduğu için sizde içeriklerinizi oluştururken bu ilkeyi kesinlikle göz ardı etmeyin. Yapacağınız işin amacına uygun renk ve görseller ile kullanıcılarınızın dikkatini çekmeye çalışın.

Ayrıca başlangıçta farklı içerik konseptleri oluşturarak hangilerinin daha çok etkileşim aldığını, kullanıcılarınızın neleri daha çok sevdiğini farklı araçlar ile analiz edin.

  1. #Hashtag Uyumuna Dikkat Edin

Instagram dünyasında içeriklerinizin keşfedilmesini sağlamak için kullanacağınız en etkili silahlar #hashtaglerdir. Bu nedenle içeriklerinizde amacına uygun olarak en az 5, en çok 30 tane hashtag kullanmaya özen gösterin. Ayrıca benzer konsepte sahip olan diğer sayfaları da analiz ederek en doğru hashtagleri belirlemeye çalışın.

  1. Takibe Takip Yöntemini Kullanın

Alanınızla ilgili benzer sayfaların takipçilerini inceleyerek en fazla etkileşim alabileceğiniz, ilgisini çekebileceğiniz kullanıcıları takip etmeye özen gösterin. Çünkü Instagram’da takipçi artırmak konusunda ücretsiz ve en etkili yöntem budur. Tabii bu stratejiyi kullanırken Instagram kurallarını da göz ardı etmeyin. Temel olarak 1 saatte 50 kullanıcı takip edebilirsiniz. Yüzlerce takipçi kazanmak için bu sınırları ihlal ederseniz Instagram tarafından kısıtlanmanız muhtemeldir.

  1. Sürekli Etkileşimde Kalın

Günlük 1 veya 2 içerik, kullanıcıyı sıkmayacak şekilde hikâye paylaşmanızı tavsiye ederiz. Bu paylaşımlar kullanıcıların sizi yavaş yavaş tanımasını ve güven duymasını sağlayacaktır.

Ayrıca gönderilerinizin en çok hangi saatlerde etkileşim aldığını analiz ederek gerekirse canlı yayınlar yapmaya özen gösterin. Hikâyelerinizde soru-cevap ve anket tarzı içerikler de paylaşarak etkileşimi maksimum seviye de tutmaya çalışın.

BONUS

Belirli kurallar dâhilinde bir çekişil düzenleyin ve bu çekilişi hem hashtagler hem de diğer sosyal platformlar aracılığı ile tanıtın. Kendinizin ya da bir sponsorun sayesinde düzenleyeceğiniz bu çekiliş hesabınızın çok daha fazla kişi tarafından duyulmasını ve takip edilmesini sağlayacaktır.

Sizlerde Instagram’da Takipçi Artırmak İçin 5 Tavsiye adlı yazımız ile ilgili görüşlerinizi ve merak ettiklerinizi bizlere yorumlar üzerinden belirtebilirsiniz.

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!