Instagram’da Para Kazanmak

İnstagram'da Para Kazanmak

Instagram’da para kazanmak için öncelikle ihtiyaç olan ilk şey sosyal medyanın bazı yönlerini doğru keşfetmek olacaktır. Örneğin kişisel hesaplardaki sıradan paylaşımlar ve sadece yakın arkadaşlar ve tanıdıklardan oluşan takipçilerin yanı sıra; güvenilir, yaygın, takip edilen hesabınız olması gerekir.

Bunun için yapmanız gerekenler aslında basit ama dikkatli ve özenli kullanım gerektiriyor.

Örneğin kişisel hesapların yanı sıra kurumsal kimliğe sahip bir hesap olmak gerekir. Bu kurumsallık takipçilerinizi artıracak fotoğraflarınızın daha fazla beğeni almasını sağlayacaktır. Fotoğrafların beğeni alması için özenli paylaşımlar yapılmalı. Akla her gelen şey değil, insanların dikkatlerini çekecek, bazen çok nadir bazen de çok yaygın fotoğrafları seçmelisiniz. 

Çok fazla paylaşım takipçilerin zaman tünelini boğacağı gibi, çok az paylaşım da sizi unutturacak, beğenilerinizi azaltacaktır. Çok takipçisi olan bir hesap için takipçi satın almaktan ziyade sizin ilgi alanınızı takip edecek takipçileri bulmak önemli. Satın alınan takipçiler fotoğraflarınızı beğenmeyecek dolayısıyla satış ve beğeni hedeflerini karşılamayacaktır.

Böyle bir hesap oluşturmak kolay değil elbette ancak bunun için yaygınlaşabilecek, etiketleri ve ilgili hesapları düzenli takip etmek gerekir.

Eğer böyle bir hesabı oluşturabilirseniz, güvenilir ve sık takip edilen bir kişi olarak imkânlar önünüze çıkacaktır.

İnstagram’da Para Kazandıran Nedir?

Herkesin tüm ihtiyaçlarını internetten sağladığı, ilişkilerini bile internet ortamı ile kurduğu, çoğu arkadaşlıkların sosyal medya üzerinden kurulduğu dönemde, güvenilir bir kişi olarak sosyal medyada bilinmek önemli. Bu kişiler kendi el ürünlerini, iş yaptıkları ve çalıştıkları alanların reklamlarını bu hesaplardan yaparak satış yapabilirler. Bu bir çok kişi için büyük imkândır. Nihayetinde birçok şeyi görünce ihtiyaç olarak hissederiz ve güvenilir bir kaynaktan ulaşmak isteriz.

Sadece kendi satacağınız ürünler değil, size satmanız için sunulan ürünler olacaktır. Bu durumda siz hiç bir sermaye harcamadan bu ürünlerden para kazanabileceksiniz. Ayrıca satış yapılan ürünlerin linklerini İnstagram üzerinden paylaşamasanız bile, bağlantılı sosyal medya hesaplarından paylaşabilir, yaygınlaştırabilirsiniz. Örneğin aynı anda Facebook ve Twitter’dan da paylaşımlar ürünlerin yaygınlaşmasını, hedef kitlelere ve ilgililerine ulaşmasını sağlayacaktır.

Bunların yanı sıra İnstagram üzerinden de reklamlar alma imkânı mevcut. Yaygın arama motorlarının imkânları kadar olmasa da bu alanda da çeşitli reklam ilişkileri doğacaktır.

Kimler İnstagram Üzerinden Paylaşım Yaparak Para Kazanabilir?

Birçok kişi evde ürettiği ürünleri, kurumsal firmalar Pazar ürünlerini sosyal medya üzerinden satmakta. En çok ziyaret edilen mecralarda karşımıza çıkan ürünler alım ihtiyacını kuvvetlendiriyor. Siz el yapımı bir masa örtüsüne ihtiyaç duymayabilirsiniz ancak İnstagramda yüzlerce beğeni almış bir örtü ise almak isteyeceksinizdir.

Bu açıdan sosyal medya hayatın birçok yönünü şekillendirdiği gibi alım ilişkilerini de şekillendirmektedir. Yalnızca sosyal medyada dolaşan değil, çok takip edilen ve bundan para kazanan bir kişi olabilirsiniz. İlk zamanlarda kullanımı zor gelebilir ancak sosyal medya kullandıkça tüm bilginin kaynağı olarak yaygınlaşan bir mecra olarak günümüzde büyük önemli bir yer kaplıyor.

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!