Instagram’da Gerçek Takipçi Kazanma Yöntemleri

instagram takipci

Instagram, internet ortamında kullanıcıların fotoğraf ve video paylaşmasını sağlayan sosyal medya uygulamasıdır. Kullanıcılar fotoğraf ve video paylaşarak beğeni ve yorum alıp, popüler olmak isterseler. Reklam, işletme hesabı ve IGTV gibi özelliklerle birlikte işletmeler marka, satış ve pazarlama işlemlerini kolay bir şekilde yapabiliyorlar. Takipçi satın almak yerine, Instagram’da gerçek takipçi kazanma yöntemlerini kullanarak takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.

Kullanıcılar Instagram’da popülerliğini arttırmak için, ünlü markaları takip ederler. Bu markalar takipçi kazanmak için birçok yöntem uygular. Markalar takipçi satın alamaz. Çünkü zarar göreceğini bilirler. Takipçi sayınızı bir tık ile yükseltmek mümkün. Takipçi satın alma, hesap satın alma ve gerçek takipçi kazanma yöntemleri bulunuyor.

Gerçek Instagram İle Fake Hesabı Ayrıt Etme Yöntemleri

Instagram hesabının gerçek ya da fake olup olmadığını anlamak çok kolaydır. Gerçek hesap ile fake hesap arasındaki özellikleri inceleyin.

Gerçek Instagram Hesabı

 • Takipçilerinin paylaştığı içerikleri beğenir.
 • Paylaşılan içerik ile alakalı yorumlar yapar.
 • Beğendi içerikleri kaydedebilir.
 • Canlı yayınlara katılarak izler.
 • Hikâyelere bakıp, yorum yapar.
 • Beğendiği içerikleri paylaşabilir.

Fake Instagram Hesabı

 • Sadece takipçi sayısını arttırmak için görev yaparlar. Örneğin, 100 takipçiniz var. 1.000 takipçi satın alırsınız. Takipçi sayınız 1.100 olur. Bu durum sadece bir görüntü ve sayıdan ibarettir.
 • Etkileşimde bulunmazlar. Beğeni veya yorum yapmazlar.
 • Sahte profil resmi kullanırlar.
 • Paylaştığı içerikler alıntı olduğu için, görüntü kaliteleri düşüktür.
 • Alakasız yorum yaparlar.

Instagram’da gerçek takipçi kazanma yöntemlerini kullanarak takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz. Önereceğimiz yöntemleri sırasıyla uygulayın.

Profil Ve Biyografinizi En İyi Şekilde Kullanın!

Hesabınıza giren bir Instagram kullanıcısının bakacağı ilk yer, hesabınıza ait profil ve biyografi kısmıdır. Başarılı bir şekilde profil veya biyografi oluşturursanız, gerçek takipçi kazanabilirsiniz.

Profilinizde sizi ve hesabınızı anlatan anahtar kelimeler kullanın.

Diğer sosyal medya uygulamalarında kullandığınız kullanıcı adını kullanın. Bu durumda sizi her sosyal medya platformunda bulabilirler.

Biyografiniz çok uzun veya çok kısa olmasın. Biyografiniz de aynı profiliniz gibi sizi ve içeriklerinizi anlatan bilgiler olmasına özen gösterin.

İlgi Çekici İçerikler Paylaşın!

Diğer Instagram kullanıcıları kendi ilgi alanlarına ait hesapları takip eder. İlgilendiği içeriklere ulaştığı anda beğenir, yorum yapar ve takip eder. Çok fazla yorum ve beğeni alan içeriğiniz keşfet bölümünde çıkar. Böylece takipçi sayınız oldukça yükselir.

Yaş grubu, cinsiyet, konum, ilgi alanları gibi bilgileri araştırarak kitle grubunuzu oluşturun.

Gündeme dair paylaşımlar yapın.

İçeriğinizle ilgili hashtagleri kullanın.

Resim veya video paylaşma arasında ikilimde kaldıysanız, video paylaşmayı tercih edin. Resim ile videolar karşılaştırıldığında, en fazla etkileşim alan paylaşımlar videolar olduğu saptanmıştır.

Instagram Hesabınızı Tanıtın!

Instagram hesabınızı nasıl tanıtacağınızı mı düşünüyorsunuz? Kullandığınız diğer sosyal medya hesaplarında, Instagram hesabınızı paylaşarak tanıtabilirsiniz. Instagram hesabınız ile diğer sosyal medya hesaplarını bağlayın.

Rakiplerinizi Araştırın Ve İnceleyin!

Sizin gibi Instagram hesabı bulunan diğer rakiplerinizi araştırarak, neler yaptığını inceleyin. Farklı bir hesap açarak, benzer hesapları takip edin. Rakiplerinizin kitle, konu, etkileşim ve içeriklerini inceleyin. Teknoloji ve diğer bilgilere ait bir eksiğiniz varsa tamamlayın. Böylece beyin fırtınası yaparak, farklı içerikler oluşturabilirsiniz.

Instagram Hesabınızın Reklamını Yapın!

Takipçisi yüksek hesaplara reklam verebilirsiniz. Arkadaşlarınızla karşılıklı profil ekranını paylaşabilirsiniz. Instagram üzerinden profilinizi ya da içeriğinizi tanıtacak reklam verebilirsiniz.

Paylaştığınız İçeriklere Konum Ekleyin!

Paylaştığınız resim, video ve hikâyelere konum ekleyin. En çok ziyaret edilen ve aratılan konum bulup eklerseniz, diğer kullanıcıların ilgisini çeker. O konumda bulunan diğer kullanıcılar sizi takip etmeye başlar.

Etiketleme Yöntemini Kullanın!

Tanıdığınız arkadaşlarınız varsa, paylaştığınız içerikleri paylaşmasını isteyebilirsiniz. İzin aldığınız arkadaşları da konuya ekleyebilirsiniz. Belirli bir takipçi sayısına ulaştığınızı düşünüyorsanız, çekiliş yapın. Çekiliş kurallarına arkadaş ekleme zorunluluğu getirin. Böylece gerçek takipçi kazanabilirsiniz.

Etkileşim Gruplarını Kullanın!

Takibe takip, beğeniye beğeni, yoruma yorum gibi gruplar vardır. Belli bir takipçiye ulaşmak için kısa bir süre bu grupları kullanın. Kesinlikle gerçek takipçi kazanırsınız.

Paylaşım Günü Ve Saati Belirleyin!

Paylaştığınız içeriklerin, hesabınızın konusuyla ilgili olmasına özen gösterin. Her gün paylaşım yapmayın. Paylaşım aralığını da çok fazla uzun tutmayın. En doğru zamanı belirledikten sonra içeriğinizi takipçilerinizle paylaşın.

Paylaştığınız Gönderileri Hikâyenize Ekleyin!

Profilinizde paylaştığınız içeriklere ait gönderileri, hikâyenizde de paylaşın. Hikâyenize konum, hashtag, arkadaş etiketi, oylama çubuğu, anket ekleyin.

Canlı Yayın Yapın!

Diğer rakiplerinizle rekabet etmek için video paylaşın. Bir adım öne geçmek için, Instagram’dan canlı yayın yapın. Canlı yayın yaptığınızda takipçilerinize bildirim gider. Konum, etiket ve arkadaşlarınız aracılığıyla canlı yayınınıza farklı kullanıcılar da gelebilir.

Gizli Hesap Mı? Açık Hesap Mı?

Gizlilik ayarlarını kullanarak gizli veya açık hesap yapabilirsiniz. Önerimiz açık hesap kullanmaktır. Arada sırada merak uyandırmak için hesabınızı gizliye alabilirsiniz.

Takipçi Satın Almayın!

Takipçi satın almanız sizi popüler yapmaz. Etkileşim alamadığınız gibi hesabınız çalınabilir. Takipçi satın aldığınız anlaşılırsa, bu durum profiliniz için diğer kullanıcılar tarafından olumlu karşılanmaz. Takipçi kaybına uğrayabilirsiniz.

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!