Instagram’da Bir Hesap Nasıl Şikayet Edilir?

Instagram'da Bir Hesap Nasıl Şikayet Edilir

Şikayetlerinizi Instagram’ın kurallarına göre yapmanız gerekmektedir. Bu çerçevede, hesabınıza ne kadar fazla şikâyet edildiğini, hangi gruba ait olduğunu ve bu şikayetlerin nasıl yürütüldüğünü anlamanız gerekir. Ayrıca, Instagram’a şikayet edilen bir hesapta nelerin yapılacağı da bilmeniz gerekecektir.

Instagram’da bir hesabı şikayet etmek için, ilgili hesabın profil sayfasına gidin ve sağ üst köşedeki üç noktalı menü simgesine tıklayın. Ardından, “Şikayet Et” seçeneğini seçin ve şikayetinizi açıklayın. Son olarak, “Gönder” düğmesine tıklayarak şikayetinizi gönderebilirsiniz.

Şikayet etme sırasında;

Başka Kullanıcıyı Taklit etme ve Yaşının tutmadığını yada instagram da olmaması gereken içerikleri şikayet edebilirsiniz. Taklit şikayetini seçerken, taklit edilen kullanıcıyı işaretlemeniz gerekmektedir.

Instagram hesabı kaç kişi şikayet edince kapanır?

Instagram hesabının kapanması için belirli bir sayıda şikayet olması gerekmez. Instagram, her şikayeti tek tek inceleyerek, kullanıcının kurallara uymadığını tespit ettiğinde hesabı kapatma hakkına sahiptir. 

Instagram Hesabı Nereye Şikâyet Edilir?

Instagram hesabınıza yönelik şikâyetlerinizi Instagram’ın destek sayfasından bildirebilirsiniz. Ayrıca, Instagram’ın kullanım koşullarını ihlal ettiğinizi düşünüyorsanız, şikâyetinizi Facebook’un şikâyet sayfasına da gönderebilirsiniz.

Fake hesap Savcılığa verilir mi?

Hayır, sahte bir Instagram hesabı savcılığa verilmez. Sahte bir hesabın sahibi hakkında suç duyurusunda bulunmak istiyorsanız, Instagram’ın güvenlik ekibine başvurmanız gerekir. Güvenlik ekibi, sahte hesabın sahibi hakkında gerekli araştırmaları yapacak ve gerekli adımları atacaktır.

Instagram Ip Adresi verebilir mi?

Hayır, Instagram IP adresi vermez. Instagram, kullanıcılarının güvenliğini korumak için IP adreslerini gizler.

Instagram Devlete Bilgi verebilir mi?

Hayır, Instagram devletler hakkında bilgi vermez. Instagram, kullanıcıların fotoğraflarını ve videolarını paylaştıkları bir sosyal medya platformudur.

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!