Instagram Hesap Dondurma & Hesap Silme İşlemi

instagram hesap silme dondurma

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi de Instagram. Dünya genelinde gencinden yaşlısına milyonlarca insan tarafından kullanılan bu sosyal medya platformu, bünyesine kattığı yeni özelliklerle hem kullanıcılarını elinde tutmayı hem de bünyesine yeni kullanıcılar kazanmayı hedefliyor.

Ancak birçok insan da aynı zamanda çeşitli sebeplerden ötürü Instagram’dan uzaklaşmak istiyor. Instagram’da sürekli olarak görülen şatafatlı yaşamlar, insanların özgüvenlerinin kırılmasına sebebiyet verebiliyor. Peki, Instagram hesabını geçici olarak dondurma ve Instagram hesabını silme işlemleri nasıl gerçekleştirilir?

Instagram hesabını dondurma işlemi

Instagram hesabınızı tamamen kapatmak yerine geçici olarak dondurmak ya da Instagram’da yer alan ifadeyle geçici olarak kapatmak istiyor olabilirsiniz. Instagram hesabınızı geçici olarak kapatmanız durumunda hesabınıza tekrar giriş yaparak aktifleştirebilirsiniz. Hesabınız, aktifleştirmediğiniz sürece gizli olarak kalır. Peki, Instagram hesabını nasıl dondurulur?

Instagram hesabınızı dondurmak için aşağıda verdiğimiz bağlantıya tıklayın.

Instagram hesap dondurma bağlantısı: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Bu bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan sayfada hesabınızı neden kapatmak istediğinizi seçin. Daha sonra alt tarafta yer alan kısma şifrenizi girin. Bu işlemleri tamamladıktan sonra alt tarafta yer alan “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklayın.

Bu adımları izledikten sonra hesabınız geçici olarak kapanacaktır. Daha sonrasında hesabınızla tekrar giriş yaparak dondurduğunuz profilinizi aktifleştirebilirsiniz. Ayrıca hesap dondurma işlemini haftada sadece bir kere gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram hesap silme işlemi

Instagram hesabınızı geçici olarak kapatmak değil, tamamen silmek istiyorsanız tıpkı dondurma işleminde olduğu gibi oldukça basit adımları yerine getirmek yetiyor. Peki, Instagram hesabı nasıl silinir?

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için aşağıda verdiğimiz bağlantıya tıklayın.

Instagram hesap silme bağlantısı:

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Bu bağlantıya tıkladığınızda karşınıza gelecek olan sayfada hesabınızı neden silmek istediğinizi ilgili seçeneklerden bir tanesini seçerek belirtin. Bu seçimi yaptıktan sonra hesabınızın şifresini girin. Son olarak ise alt tarafta yer alan “Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna tıklayın.

Eğer ki Instagram hesabınızı kalıcı olarak silerseniz Instagram’daki tüm verileriniz kalıcı olarak silinecektir. Daha sonra tekrar Instagram hesabını oluşturmak isterseniz de aynı kullanıcı adını kullanamazsınız.

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!