İçerik Stratejisini Erken Kuran Firmalar Kazanıyor

içerik stratejisi
içerik stratejisi

İçerik pazarlama ve planlamasında markaların dikkat etmesi gereken hususların başına içerik stratejisi gelmektedir. İçerik stratejisi marka ve firmalar için içerik planlaması ile birlikte ciddi bir verimlilik imkanı sağlamaktadır. İnternette arama motorları özgün içeriğe ağırlık vermeye başlaması ile birlikte özgün ve tutarlı içerik dijital dünyanın kazandıran elemanları oldu. İçerik stratejisi markaların dijital platformda müşterileri için sundukları içerik pazarlamasında belirlenecek stratejidir. Farklı markaların değişen iletişim ihtiyaçlarına bağlı olarak içerik stratejileri de farklılaşmaktadır. FMCG sektöründeki bir firma ile e-ticaret sitesinin içerik stratejileri farklılık gösterir. Bu nedenle içerik stratejisi bu alanda yetkin içerik firmalarına yaptırılmalıdır. İçerik stratejisi kurmak isteyen firma ve markalara efektif ve özgün içerik stratejileri sunmakta, içerik alanında bir çözüm ortağı olarak düşünülebilecek markaların müşterileriyle iletişiminde en temel ihtiyaçları arasında yer alan içerik pazarlamasında strateji bakımından birlikte çalıştıkları firmalara özel çözümler üretmekteyim.

Özgünlük ve kullanıcı dostu içeriğin arama motorları tarafından öncelikli gösterildiği biliniyor. Tıpkı içeriğin kendisinde olduğu gibi içerik stratejisinin de marka ihtiyaçlarına özel olarak özgün biçimde üretilmesi gerekir. Özgün biçimde üretilmiş bir içerik stratejisinin içerik pazarlamasına sunacağı katkı ve verimlilik kısa ve uzun vadede firmalara büyük kazançlar getirir. Bu nedenle her firmanın kendi ihtiyaçlarına özel bir içerik stratejisini dönemsel olarak firmalara sunmaktayım. Dönemin trendlerini, müşteri profilini ve ihtiyaçlarını gözeterek oluşturulan içerik stratejisi ile kısa sürede efektif ve verimli sonuçlar kazanılmasını sağlamaktayım.

İçerik Strateji

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

3 Yorum. Yeni Yorum

 • Görkem CAN
  Mart 5, 2020 4:27 am

  İçerik stratejisi ne yazık ki üzerinde yeteri kadar durmadığımız ya da duramadığımız bir konu. Herkesçe yapılabilir olarak algılanışı algısını zayıflatıyor.

  Cevapla
  • Volkan Aktaş
   Mart 12, 2020 10:43 am

   Merhaba Görkem bey. Evet bu konuda dediklerinize katılmamak mümkün değil. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Cevapla
 • Güzel yazı. Teşekkürler.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!