En İyi WordPress Yedekleme Eklentileri

WordPress Yedekleme Eklentileri

WordPress yedekleme eklentileri, wp alt yapısını kullanan siteler için olmazsa olmazlar arasına gelmiş durumda. İnternet sitenizin güvenliği açısından yedekleme işlemleri hayati önem taşımaktadır. Herhangi bir korsan saldırı durumunda elinizde bulunan site yedeğiniz ile sistemi silip tekrardan yükleyebilir ve sorunları çözebilirsiniz. Bir WordPress kullanıcısı olarak yedekleme konusunda çok şanslısınız çünkü sizin yerinize bu görevi otomatik olarak yapıp uzak bulut sunuculara yükleyen eklentiler bulunmaktadır. Kullandığınız hostingler sitelerinizi haftalık ve günlük olarak yedekleme yapsa da tavsiyemiz bu işlemi problemlerinizi acil olarak çözmek için kendinizin de yapmasıdır. En iyi WordPress Yedekleme Eklentileri yazımız ile sizlere ücretli ve ücretsiz seçenekler ile bu işlemi nasıl yapacağınızdan kısaca bahsetmek istiyoruz.

  1. UpdraftPlus

UpdraftPlus ücretli ve ücretsiz kullanım seçeneklerine sahip olan popüler bir WordPress yedekleme eklentisidir. Eklentinin ücretsiz sürümü işinizi çok rahat görecektir. Bu eklenti ile sitenizin tam yedeğini oluşturabilir, bulut sunucularda saklayabilir ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Ayrıca eklenti sayesinde yedeklemeyi manuel ya da otomatik olarak yapabilir, oluşturulan bu yedekleri Dropbox, Google Drive, Amazon S3 gibi uzak bulut sunuculara otomatik olarak kaydedebilirsiniz.

Eklentinin Premium sürümü ile site taşıma ve klonlama gibi çeşitli özelliklere sahip olmanın yanında öncelikli desteğe ulaşma şansına da sahip olabilirsiniz.

  1. BackupBuddy

Popüler yedekleme eklentilerinden olan BackupBuddy ile sitenizi günlük, haftalık ve aylık olarak kolayca yedekleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz bu yedekleri Dropbox, Amazon S3 gibi uzak bulut sunuculara depolayabilir, hatta kendinize e-posta olarak bile gönderebilirsiniz.

BackupBuddy’yi ücretsiz olarak size sunulan plan dâhilinde kullanabilirsiniz. Sitenizi çoğaltmak, taşımak ve geri yüklemek için bu fonksiyonel eklentiyi kullanabilirsiniz.

  1. BackWPUp

BackWPUp ücretsiz olarak bir WordPress yedeği oluşturmanızı ve bu yedeği uzak bulut sunuculara yüklemenize olanak tanıyan bir eklentidir. Kullanımı oldukça kolay olan bu eklenti ile sitenizin güncelleme sıklığına göre otomatik ya da zamanlı yedeklemeler oluşturabilirsiniz.

Ayrıca sahip olduğunuz bir yedeği bu eklenti sayesinde basit bir şekilde geri yükleyebilirsiniz. Ücretsiz sürümde verilen özellikler yeterli olsa da Premium sürüm ile çeşitli özelliklere de sahip olabilirsiniz.

  1. BackUpWordPress

Bir diğer yedekleme eklentimiz olan BackUpWordPress, sitenizi otomatik olarak yedeklemenize olanak tanır. Veritabanınız ve dosyalarınız için farklı klasörler oluşturabilmenizi sağlayan bu eklentinin en büyük eksiği oluşturduğunuz bu yedekleri ücretsiz sürümde uzak bir bulut sunucuya yükleyememenizdir.

  1. Duplicator

Adından da anlaşılacağı üzere bu eklenti sitelerinizi taşımak için kullanabileceğiniz popüler bir eklentidir. Taşımanın yanında sitenizi yedeklemeye de olanak tanıyan bu eklenti ile kolayca sitenizin yedeğini oluşturabilirsiniz.

Eklentide otomatik yedekleme seçeneği bulunmamaktadır. Sitenizi otomatik olarak yedeklemek istiyorsanız yazımızda yer alan diğer seçenekleri deneyebilirsiniz.

Sizlerde En İyi WordPress Yedekleme Eklentileri yazımız hakkında görüşlerinizi yorumlar üzerinden bize iletebilirsiniz.

BackUpWordPressBackWPUpDuplicatorUpdraftPlus

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!