En İyi WordPress Seo Eklentileri

En İyi Wordpress Seo Eklentileri

WordPress altyapısını kullandığımız sitelerde Arama Motoru Optimizasyonu olarak adlandırdığımız SEO çalışmalarımızda kullanabileceğimiz yardımcı eklentiler vardır. Bu eklentiler hazırladığımız yazıların SEO kriterleri açısından ne durumda olduğunu bizlere göstererek düzeltmeler ve iyileştirmeler yapmamıza yardımcı olurlar. SEO çalışmalarının çok fazla önem kazandığı bu günlerde sizlere WordPress en iyi seo eklentilerini tanıtmak istiyorum.

Yoast SEO

5 milyondan fazla WordPress kullanıcısı tarafından tercih edilen Yoast SEO listemizin ilk sırasında yer alıyor. Bu eklenti sayesinde sitenizin temel SEO ayarlarını, yazılarınızın anahtar kelime ve snippet optimizasyonunu kolayca yapabilirsiniz. Yazılarınızı belirli kriterlere göre inceleyerek ipuçları veren bu eklenti sayesinde güçlü SEO kriterlerine sahip yazılar üretebilirsiniz.

Büyük oranda Türkçeye çevrilmiş olan bu eklenti basit ve kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olmasıyla en çok kullanılan eklenti olmayı başarıyor. Devamlı olarak güncellenmekte olan bu eklenti ücretsiz sürümün yanında $ 89 gibi bir ücretle Premium olarak kullanım imkânı da sunuyor.

All in One SEO

Listemizin 2. Sırasında 2 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan All in One SEO eklentimiz yer alıyor. Bu eklenti sizlere site haritası, Google Analytics entegrasyonu, kötü botları engelleme ve    meta etiket düzenleme gibi çeşitli birçok özellik sunmaktadır.

Kolay bir kullanıcı ara yüzüne sahip olan bu eklenti diğer eklentilerin aksine WooCommerce tabanlı çevrimiçi bir mağazaya sahipseniz ücretsiz entegrasyon hizmeti de sunuyor. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu eklentinin Premium sürümüne yıllık sadece $ 49.50 gibi bir fiyat ile sahip olabilirsiniz.

Rank Math

WordPress’in yeni gözdelerinden olan ve giderek yükselen Rank Math eklentisi hali hazırda 600 bin aktif kullanıcıya sahip. İçerisinde sitemap, 404, yönlendirme, başlıklar ve meta, seo analiz gibi çeşitli özellik ve entegrasyonlara sahiptir. Diğer birçok seo eklentisinin Premium olarak sunduğu bazı özellikleri ücretsiz olarak sunan Rank Math bu nedenle kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor.

Diğer eklentilerde olduğu gibi Rank Math eklentisi de anahtar kelime analizi ve meta snippetleri gibi temel özellikleri kolayca düzenlemenizi sağlıyor ve güçlü bir yazı oluşturmak için sizlere kritik ipuçları sunuyor. Ücretsiz sürümü çok rahatlıkla işinizi görse de yıllık $ 59 gibi bir fiyata Premium sürümüne sahip olabilirsiniz.

Sizlerde hazırladığımız bu WordPress En İyi Seo Eklentileri yazımız hakkında düşüncelerinizi ve sitenizde kullandığınız SEO eklentilerini yorumlar üzerinden bizler ile paylaşabilirsiniz.

All in One SEORank MathSeo EklentileriWordpress Seo EklentileriYoast SEO

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!