En İyi WordPress Quiz Eklentileri

En İyi Wordpress Quiz Eklentileri

WordPress tabanlı bir siteye sahipseniz ve kullanıcıların sitenizde daha fazla vakit geçirmesini istiyorsanız şüphesiz bu konuda en büyük yardımcınız Quiz eklentileri olacaktır. Birazdan sizlere tanıtacağımız eklentiler ile kolay ve hızlı bir şekilde quizlerinizi hazırlayabilir, kullanıcılarınızın sitenizde keyifli vakitler geçirmesini sağlayabilirsiniz. Gelin kullanıcılarınıza keyifli anlar yaşatacağınız WordPress quiz eklentilerini hep birlikte tanıyalım.

  1. Quiz And Survey Master

Bu eklenti test, doğru yanlış, kompozisyon dâhil 10 farklı türden sorularla sınırsız sayıda quizler oluşturmanıza olanak tanır. Sorularınızı kullanıcılara rastgele sunabilir ve deneme sayısını sınırlayabilirsiniz. Ayrıca yine hazırlayacağınız sorulara resim ve video ekleyebilir, kronometre sayesinde de testinize heyecan katabilirsiniz.

Ücretsiz ve ücretli sürümlere sahip olan bu eklentide daha fazla özelliğe sahip olmak için Premium sürümünü satın alabilirsiniz. Ancak ücretsiz sürümü de gayet işinizi görecektir.

  1. Forminator Contact Form, Poll, and Quiz Builder

Forminator eklentisi basit ara yüzü ve kullanıcı dostu tasarımıyla tercih edebileceğiniz eklentilerden biridir. Kolay ve hızlı bir şekilde form ve quizlerinizi oluşturabilir çeşitli özellikleri ile de daha işlevsel hale getirebilirsiniz. Sorularınıza ve cevaplarınıza resimlerde ekleyebileceğiniz bu eklentiye farklı sistemleri de entegre edebilirsiniz.

Ücretsiz ve ücretli sürümleri bulunan bu eklentinin ücretsiz sürümü gayet kullanışlı olsa da Premium sürümünün sunduğu API desteği ile bu hizmeti kendiniz de pazarlayabilirsiniz.

  1. HD Quiz

Diğer eklentiler kadar detaylı bir ara yüze sahip olmayan bu eklenti de işinizi gayet rahat görecektir. Basit bir ara yüze sahip olması yeterli olmayacak bir eklenti olarak algılanmasın çünkü diğer birçok eklentide var olan özellik bu eklentide de mevcuttur.

Sorularınızı kolay bir şekilde hazırlayabilir, rastgele sunabilir, soru ve cevaplarınıza resimler ekleyebilirsiniz. Ayrıca testlerinize kronometre de ekleyerek testinizin belirli bir süre içerisinde çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Oldukça kullanıcı olan bu eklenti sayesinde sonuçları da dilerseniz aynı sayfada ya da yeni bir sayfada kullanıcılara sunabilirsiniz.

  1. Ari Stream Quiz

Basit ve gayet kullanışlı bir ara yüze sahip olan bir diğer eklentimiz de Ari Stream Quiz’dir. Bu eklenti ile dilediğiniz sayıda personel ve trivia quizler hazırlayabilir, sorularınıza ve cevaplarınıza resimler ekleyebilir, kullanıcılarınıza cevapları detaylı bir şekilde anında gösterebilirsiniz.

Ücretli ve ücretsiz planları bulunan bu eklentinin ücretsiz sürümü rahatlıkla işinizi görecektir.

  1. Watu Quiz

Eğer hedefiniz eğitim odaklı ve içerikli bir internet sitesi ise yukarıdakilerden ziyade Watu Quiz eklentisini kullanmanızı öneririz. Çünkü bu eklenti barındırdığı çeşitli fonksiyonlar ile size zaman kazandırır. Hazırladığınız testleri kopyalayabilir içerisinde istemediğini soruları çıkararak yenilerini ekleyebilirsiniz. Ayrıca sorularınızı CSV formatında da hızlıca yükleyebilirsiniz.

Ücretsiz sürümü rahatlıkla işinizi görecek olsa da belirli bir ücret ile Premium sürüme de sahip olabilirsiniz.

Sizlerde hazırladığımız bu WordPress Quiz Eklentileri yazımız hakkındaki görüşlerinizi ve web sitelerinizde kullandığınız Quiz eklentilerini bizlere yorumlarda belirtebilirsiniz.

 

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!