En İyi WordPress Cache Eklentileri

En İyi Wordpress Cache Eklentileri

Günümüzde internet dünyasının yarısına yakınana hükmeden CMS tabanlı WordPress’te web sitelerini hızlandırmak için kullanılan çeşitli cache sistemleri vardır. Kullanıcıların internet deneyiminde ve Google’ın seo denetimlerinde önem verdiği kritik bir nokta olan site hızı, internet site sahiplerinin önem vermesi gereken en temel noktalar arasında yer almaktadır.

Bu yazımda ise sizlere WordPress’te kullanabileceğiniz en iyi cache yani önbellekleme eklentilerini kısaca tanıtmak istiyorum.

  1. WP Rocket Cache

WordPress cache eklentileri konusunda en iyiler sıralamamızın başında yer alan WP Rocket Cache, muazzam bir önbellekleme eklentisidir.

WP Rocket Cache, sayfa önbellekleme, önbelleği önceden yükleme, statik dosyaları sıkıştırma gibi özellikler ve basit ara yüzü ile size harika bir deneyim yaratacak eklentidir. 1 web sitesi için 1 yıllık güncelleme dâhil 49 $ gibi bir satış fiyatına sahip olan bu eklenti, verdiğiniz parayı sonuna kadar hak edecek bir eklentidir. Tabii ki ücretsiz olarak kullanıma sunulan eklentileri de listemizin devamında inceleyerek kullanabilirsiniz.

  1. WP Super Cache

WP Super Cache, WordPress alt yapısına sahip 2 milyon kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan bir cache eklentisidir.

WP Super Cache, temel önbellekleme, gelişmiş önbellekleme, PHP tabanlı önbellekleme ve API desteği ile öne çıkan bir eklentidir. Diğer cache eklentileri gibi statik dosyalarını sıkıştırıp önbelleğe alarak kullanıcılarınıza daha iyi bir deneyim sunar. Veritabanı önbelleklemesine ihtiyacınız yoksa düşük CPU tüketimi nedeniyle WP Super Cache kullanmanızı tavsiye ederiz.

  1. W3 Total Cache

WordPress’te en çok tercih edilen eklentilerden biri olan W3 Total Cache, içerisinde birçok önbellekleme ve iyileştirme özelliği barındırır.

W3 Total Cache, sayfa, veritabanı, nesne, taracıyı ve parça bazlı gibi önbellekleme seçeneklerine sahiptir. Tüm bu özellikler ile sitenizin daha yüksek hızlarda açılmasını ve sıralamalarda öne çıkmanızı sağlar.

  1. WP Fastest Cache

WordPress cache eklentileri arasında en basit kullanıma ve en kolay arayüze sahip olan bu eklenti Emre VONA adlı Türk bir yapımcı tarafından kullanıma sunulmuştur.

Tarayıcı önbellekleme, CSS ve HTML küçültme, GZIP sıkıştırma gibi özellikler bu eklentiyi öne çıkaran noktalardır. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu eklentiye 49.99 $ gibi bir fiyata premium olarak da sahip olabilirsiniz.

  1. Litespeed Cache

WordPress dünyasında aktif olarak 1 milyon kişi tarafından kullanılan bu eklentiyi diğer eklentilerden ayıran temel bir nokta vardır. Ülkemizde ki birçok hosting firmasının sunucusunun da desteklediği Litespeed, önbelleklemeyi sunucu tarafından yaparak kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlar. Sunucunuzda Litespeed desteği varsa bu eklentiyi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Sizler de WordPress En İyi Cache Eklentileri yazımızla ilgili görüşlerinizi ve sitenizde kullanmakta olduğunuz cache eklentilerini bizlere yorumlar üzerinden belirtebilirsiniz.

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!