Cep Telefonlarında Numara Gizleme Yöntemleri

Cep Telefonlarında Numara Gizleme Yöntemleri

GSM operatörleri kullanıcılarına numara gizleme imkânı sağlar. Yaptığınız aramalarda ve 118’li servislerden yapılan sorgulamalarda hiç kimse numaranızı öğrenemez. Yabancı kişilere güvenmeyebilir ve numaranızı farklı yerlerde kullanacağını düşünebilirsiniz. Cep telefonlarında numara gizleme yöntemlerini kullanarak Android, İphone ve operatör olarak numaranızı kolaylıkla gizleyebilirsiniz.

Cep telefonlarında numara gizleme işlemi yapıp, herkesi arayamazsınız. Bunun nedeni, karşı taraf gizli numaralardan gelen aramaları red etme özelliğini kullanıyor olmasıdır. Çağrı merkezini arayarak, operatöre ait uygulama, Android ve İphone cihazların ayarlar uygulamasından numara gizleme işlemlerini yapabilirsiniz.

Tüm Operatörlerde Numara Gizleme

Operatör, cihaz ve işletim sistemi fark etmeksizin bir numarayı gizli numaradan aramak çok kolaydır. Cep telefonunun arama ekranına #31#05410001122 yazarak gizliden arama yapabilirsiniz.

Android Cep Telefonlarında Numara Gizleme

Numara ezberleme ve müşteri hizmetlerine bağlanana kadar zaman harcamadan numaranızı gizlemek istiyorsanız, aşağıdaki adımları sırasıyla uygulamanız gerekiyor.

Cep telefonunuzun ayarlar uygulamasını açın.

Kablosuz bağlantı ve ayarlar, arama ayarları, ek ayarlar, arayan kimliği adımlarını takip edin.

Karşınıza açılacak arayan kimliği penceresinden ağ varsayılan, numarayı göster, numarayı gizle seçeneklerini göreceksiniz.

Numarayı gizle seçeneğini seçip tamam butonuna basın.

Ayarlara girdikten sonra arama çubuğuna arama ayarları yazıp, SIM veya ek ayarlar seçeneğine basarak da numara gizleme işlemlerini yapabilirsiniz.

İphone Cep Telefonlarında Numara Gizleme

Android cep telefonlarına göre İphone cep telefonlarında kolay bir şekilde numaranızı gizleyebilirsiniz.

Ayarlar uygulamasını açın.

Telefon seçeneğine basarak aramalar kısmından numaramı göster-gizle seçeneğini kullanarak, numaranızı gizleyebilirsiniz.

Türk Telekom Numara Gizleme

444 1 444 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak numaranızı gizleyebileceğiniz gibi online işlemler üzerinden de bu işlemi yapabilirsiniz. Arama ekranına *253# ya da *100#’yi tuşlayarak numaranızı gizleyebilirsiniz. Diğer tüm ayarlar için Türk Telekom mobil uygulamasını telefonunuza indirerek yapabilirsiniz.

Turkcell Numara Gizleme

Arama ekranına *253# yazarak, 532 numaralı müşteri hizmetlerinden, internet sitesinden ayarlar, çağrı ayarlarım menüsünden ve uygulama üzerinden numara gizleme işlemini yapabilirsiniz.

Vodafone Numara Gizleme

SMS, sesli yanıt, müşteri hizmetleri, internet sitesi ve uygulama üzerinden numara gizleme işlemini yapabilirisiniz.

SMS Yöntemi

Gizli numarayı açmak için GIZLI AC, kapatmak için GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya mesaj gönderebilirsiniz.

Uygulama Ve İnternet Sitesi Yöntemi

Uygulama ya da internet sitesinden numara gizlemek için; hesabım, ayarlar, hat ayarlarım, çağrı, mesaj ayarları, gizli numara adımlarını takip ederek numara gizleyebilirsiniz.

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!