Çağımızın Hastalığı Sosyal Medya Tutkusu

sosyal medya hastalığı

İnsanlık tarih boyunca hep ilerlemiştir. Bu ilerlemedeki en büyük keşif her zaman iletişimle olmuştur. M. ö insanlar birbirlerine benliklerini aktarabilmek için dahi mağaralara resimler çizmiştirler. Hepimiz birbirimize bir şeyler anlatma ihtiyacı ya da takdir görme ihtiyacı isteriz. Çünkü biz sosyal olarak yaratılmış bir varlığız. Teknolojinin gelişmesiyle artık hepimiz dünyanın öbür ucunda bir sinek uçsa bile haberdar olabiliyoruz. Bu inanılmaz bir şey tabi kullanmayı bilene.

Son 10 yılda insanlık yeni bir iletişim yoluyla karşılaştı ya da karşılaştığını sandı. Çünkü teknoloji o kadar hızlı gelişti ki kimse bu teknolojiyi anlayacak fırsat bulamadı. Herkes en kolay metodu seçti birilerini takip etmek. Bu takip etmeler yararlı olduğu gibi zararlı da oldu, tabi daha çok zararı oldu. Herkes hiçbir şekilde zan altında kalmadan birilerine hakaret etme ihtiyacı göstermeye başladı. Sadece beğeni uğruna hepimiz anı yaşamaktan çok o anı yaşadığını göstermeye çalıştı o anı yaşamadan.

Sosyokültürel yapımız değişti neredeyse hiçbirini görmeden evlenenler. Ya da yazılan herhangi bir bilgiyi sorgulamadan araştırmadan doğru kabul eder olduk. Ah sosyal medya tüm suç senin insanlara insanlığın doğası olan iletişimi en güzel şekilde sundun. Ama biz seni ve kendimizi anlamadan gösteri peşine düştük. Kimilerini meşhur ettik, kimilerini rezil ettik ama en çok kendimize ettik. Sabah kalkarken, yemek yerken, yolda, işte, her yerde onsuz yapamaz olduk.

Oysaki M. ö insanlar birbirlerine en güzel anılarını ya da yapılması gerekenleri resmetmişler. Biz seni kötü kullandık ve kötü kullanmaya devam ediyoruz. Senin de devrin bitecek ama benliğimizle birlikte bitmemesi dileğiyle. Sosyal medyayı kullanılması gerektiği gibi kullananlara selam olsun. Biz mağaralara resim çizmeye devam edeceğiz.

Sosyal Medya Hastalığı

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!