Başarılı Bir Kariyer Değişimi İçin Doğru Zaman Mı?

Başarılı Bir Kariyer Değişimi İçin Doğru Zaman Mı?
Başarılı Bir Kariyer Değişimi İçin Doğru Zaman Mı?

Birçok yeni mezununun yanı sıra kariyeri boyunca yıllardır çalışmış olan kişiler de kariyer odaklı eğitimin faydalarını giderek daha fazla fark etmektedir. Bu programların belirli kariyer alanlarında hızlandırılmış eğitim sağladığı, öğrencilerin kendi programlarını tamamlamalarına ve bir yıldan az bir sürede iş piyasasına katılmalarına olanak sağladığı bilinmektedir.

Bu, insanların üniversiteye devam ederken, özellikle aile ve mali yükümlülükleri nedeniyle dört yılını düşük veya hiç gelir elde etmelerine izin vermediğinden, insanların kariyerlerini daha erken değiştirmelerini kolaylaştırdı. Ancak böyle cesur bir hamle yapmak için doğru zaman olduğunu nasıl anlıyorsunuz?

Tutku Kaybı – Artık işinizi sevmediğinize dair birçok gösterge var. İşinizi sevdiğinizde bu aklınızı doldurur, böylece arkadaşlarınızla birlikte olduğunuzda daima tartışmanın ana konusu olur. Hafta sonu için ofisten ayrılmak için sabırsızlanıyorsanız ve iş yerinizde varlığınızı hissettirmekle ilgilenmiyorsanız da aynı şey geçerlidir.

Profesyonel Büyüme – Teknolojinin ortak insan görevlerinin yerini aldığı düşünülürse kendinizi daha fazla profesyonelce ilerleyemediğiniz bir konumda bulabilirsiniz.

Patron Potansiyelinize Güvenmiyor – Size, düşüncelerine ve zamanınıza saygı duyan bir yönetici ile çalışmak iyi geliyor. Ancak, patronunuz görüşlerinizi asla sormazsa, fikirlerinizi görmezden gelirse sizi bir döngünün içine hapsetmiş olur ve siz de söylenenleri yaparsınız. Oysa kendinizi göstermeniz için tüm yollar kapanmıştır. Bu gibi bir durumda yeni bir kariyer planlaması yapmak doğru olacaktır.

Gittikçe rekabetçi bir ekonomide kariyer değişikliği için pek çok avantaja sahip güvenli bir işi bırakmak korkutucu görünmesine rağmen, aslında bunu değiştirmenin birçok yararı var. Mevcut işinizden gerçekten memnun değilseniz, bir kariyer değişikliği profesyonel yolculuğunuzun daha neşeli olmasına yardımcı olabilir.

Sizin, sevdiklerinizin, çalışma arkadaşlarınızın ve çalışanlarınızın bilgilenmesini sağlayarak güçlü bir kariyer inşa etmenizi sağlayacak güncel bilgileri sizlere aktardım.

You might also like

More Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!