2020 IMEI Kayıt Ücreti Ne Kadar Olacak?

imei kayıt ücreti

IMEI kayıt ücretlerini devlet en son Temmuz 2019 da güncellemiş ve fiyatları belirtmişti. Ancak yeni yıla girmeye az kala devlet IMEI kayıt ücretlerinde tekrar bir değişikliğe giderek fiyatları değiştirdi. Peki, 2020 IMEI kayıt ücretleri ne kadar oldu. İşte cevabı…

Bildiğiniz üzere eskiden yurtdışından alınan telefonlara IMEI kaydı yaptırırken telefonları çok ucuza mal edebiliyorduk ve aldığımız telefon bu sayede çok ucuza gelmiş oluyordu. Ancak art arda yapılan zamlardan sonra yurtdışından telefon almak iyice zorlaştı.
Bildiğiniz üzere Temmuz 2019 da yapılan zamla 618 tl olan IMEI kayıt ücreti 1500 tl ye çıkartılmıştı. 2020 yılında uygulanmaya konulacak olan yeni IMEI kayıt fiyatlarına bakacak olursak devlet yüzde 22,58 oranında fiyatları arttırmış. 2020 yılında IMEI kayıt ücretleri 1838 tl olacak. 2020 yılına girmeden önce eğer elinizde kayıt yapılmamış bir telefon varsa şimdiden kayıt yaptırmakta yarar var. Çünkü 1 Ocak tarihinden itibaren IMEI kayıt ücretleri 1838 tl olacak.

imei kayit ucreti
IMEI Kayıt Ücreti


Örnek verecek olursak 512 GB Samsung Galaxy S10+ telefonunun fiyatı 1179 dolar yabancı ülkede. Bu telefonu satın aldığınızda 7,013 tl para ödersiniz. Ülkeye getirdiğinizde IMEI kayıt ücreti ile birlikte 8,851 tl ödüyorsunuz toplam. Türkiye den alacak olsanız 8.400 liraya yakın bir para ödeyeceksiniz.
Bu yüzden yurtdışından telefon alırken iyice araştırarak ve IMEI kayıt ücretini dikkate alarak telefon almakta yarar var.

Volkan Aktaş

Dijital Pazarlama Uzmanı

Sosyal medya, Seo, Web Tasarım başta olmak üzere dijital pazarlamanın tüm alanlarında bir fikriniz varsa iletişim bilgilerimden bana hemen ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now Button7/24 Destek İçin Hemen Arayın!